Найсвіжіше:
• Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги • Сучасні моделі музичних центрів: що пропонують покупцям відомі бренди • 28-річний військовий з Тернополя Дмитро Линва терміново потребує допомоги! • Підтвердилося найгірше: під час виходу з Авдіївки загинув матрос з Тернопільщини • На Тернопільщині водій не врахував погодних умов та злетів у кювет (+відео) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Стали відомі результати перших матчів другого кола наймасштабніших на Тернопільщині футбольних змагань • Обмеження і обов’язки: що передбачає новий закон про мобілізацію • Частина Тернополя сьогодні буде без світла: адреси • Комунальне підприємство сплатить майже пів мільйона штрафу за забруднення парку в Тернополі • Жорстока війна забрала життя 48-річного воїна з Тернопільщини • Стало відомо, скільки коштів витратить Тернопільська обласна рада на власний піар • Два місяці надій і сподівань: на Донеччині загинув гранатометник з Тернопільщини • Майже рік вважався зниклим безвісти: на Запоріжжі загинув Герой з Тернопільщини • Інвестування в іноземну валюту завершилося для жителя Тернополя втратою 350 тисяч гривень • Стали відомі дата і час проведення матчів за 1 і 3 місця зимової першості Тернопільщини з футболу
rss

У Тернополі презентували генератори-утилізатори медичних відходів


Опубліковано: 7 Березня 2021р. о 22:00


Нещодавно у столичному КВЦ «Парковий» відбувся Всеукраїнський форум «Україна 30. Платіжки». Він був присвячений темі комунальних тарифів і їхньому формуванню. У форумі взяли участь представники громадськості та органів виконавчої влади Тернопілля.

Упродовж трьох днів спікери обговорили теми газу, електроенергії, води і тепла. А також – як досягти енергонезалежності, впровадити енергоефективні технології та перейти до «зеленої енергетики». Українські посадовці та міжнародні експерти обговорили причини та передумови зростання цін на енергоносії, вдосконалення цього ринку.

«Людство за останні 20 років використало стільки енергії, як за всю свою історію до 1980 року»

Як сказав американський дослідник Гомі Баба: «Ніякий вид енергії не обходиться так дорого, як її нестача». Тема енергетики досі актуальна для України. Форум, котрий відбувся у столиці, – доказ цього, однак тернопільських науковців турбує важлива тема: чому питання диверсифікації джерел енергії у нас присутнє тільки в деклараціях? Чому нічого не приводиться у дію? Стосовно цього своїми думками з нашим виданням поділився доктор технічних наук, професор, голова Громадської ради при Тернопільській ОДА Валерій Федорейко. Уже вкотре науковець піднімає питання збереження екології та застосування «зеленої енергетики» на практиці, проте його ніхто не чує.

Валерій Федорейко

Рівно 20 років тому, ще у 2001 році, разом із доктором технічних наук Миколою Корчемним та доктором економічних наук Володимиром Щербанем Валерій Степанович видав першу в Україні наукову книгу-монографію «Енергозбереження в агропромисловому комплексі», але роздуми та висновки науковців дотепер вражають багатьох. У монографії автори аналізують тенденції розвитку світової енергетики, енергетичний менеджмент та аудит, енергоефективні технології практично в усіх сферах людської діяльності. Але чому в назві згадано агропромисловий комплекс України? Тому, каже Валерій Степанович, що в роботі задекларовані погляди французького філософа Франсуа Кене та видатних українців – С. Подолянського і В. Вернадського, які стверджували, що додаткова вартість є додатковою енергією сонця, яка споживається землянами через землеробство. Український учений Микола Руденко у книзі “Енергія прогресу” розвиває аксіоми фізичної економії, доводячи, що основне джерело нашого існування – це землеробство. У Сміта та Маркса продукти землеробства також народжуються з людської праці, але саме тут криється основна їхня помилка. Людська діяльність у процесі землеробства створює лише частину продуктивних сил, а решта належить природі, насамперед сонцю. До того ж нам потрібно розрізняти цьогочасний фотосинтез, який є творцем нинішньої земної біомаси, і фотосинтез минулих епох, що за мільйони років “забезпечив” людство запасами нафти, газу, вугілля, сланців та які із загрозливими темпами вичерпуються ним. Запаси урану також обмежені.

Тож маємо підземні «законсервовані» запаси, якими Україна обділена, а також так звану свіжу енергію, представлену згаданою біомасою, енергією сонячної радіації, вітру, гідро- та термоенергією.

– Виходячи з такої аж ніяк не сприятливої ситуації, Україні необхідно якнайширше використовувати “свіжі” види енергії, активно переходячи до інтенсивного землеробства та експлуатуючи основний дарунок Господа – українські чорноземи. За підрахунками вчених, наша держава вже через 10-15 років змогла би вирощувати близько 100 млн. тонн товарного збіжжя. Переробляючи частину його в енергоадекватні продукти, можемо звести до мінімуму потреби у нафті, газі, вугіллі тощо, на закупку яких витрачається левова частка бюджету держави. Схема нашого енергетичного виживання, звісно, дещо спрощена. Адже світові запаси “консервованої” енергії катастрофічно скорочуються. Підрахунки вчених засвідчують, що людство за останні 20 років використало стільки енергії, як за всю свою історію до 1980 року. Не слід забувати, що основним видом палива ще 200 років тому була саме біомаса, – додає Валерій Федорейко.

«Розкриті та нерозкриті найрезонансніші кримінальні справи в Україні мають енергетичний присмак»

Україна є світовим лідером за затратами енергії на одиницю продуктивного в державі товару. Ніхто не може достойно пояснити цей парадокс нашого існування.

– Це не секрет, що статки російських нафтогазовиків здобуті ними на українському ринку з допомогою сателітних утворень у нашій державі. Розкриті та нерозкриті найрезонансніші кримінальні справи в Україні мають енергетичний присмак. І нарешті вилучення основних фондів нафтопереробної, енергетичної, машинобудівної, гірничозбагачувальної, харчової галузей, які ще недавно належали українській громаді, проведено в основному через енергетичні напівкримінальні схеми. Які ще нам, українцям, потрібні докази, аби зробити висновки, які мають, м’яко кажучи, політичний характер і є найболючішими проблемами національної безпеки? Заради справедливості: в Україні останнім часом почали предметніше займатися проблемами раціонального використання енергії. Проводяться загальнодержавні та регіональні конференції, семінари, виставки. Прийнято низку законодавчих актів. Але кардинальних змін, адекватних європейським, на жаль, не відбулося. Виникає логічне запитання: чому багаті європейці щорічно знижують енерговитрати, збільшуючи ВВП, а ми все ще з ентузіазмом декларуємо готовність наслідувати їхній приклад, продовжуючи тупцювати на місці? Хто або що змушує нас бути носіями низької культури енергоспоживання? Чому ми так уперто гріємо атмосферу, обкрадаючи своїх дітей та онуків? Які є шляхи виходу з цього принизливого становища? – логічно запитує Валерій Степанович.

«Теплова енергія в генераторах-утилізаторах у 5-7 разів дешевша за традиційні джерела»

Валерій Федорейко вже понад 15 років є експертом Міністерства освіти і науки в галузі енергетики. Він добре розбирається в галузі енергоефективності. І сьогодні вкотре нагадує та наголошує на тому, що Україна має можливість суттєво економити свої ресурси, до того ж можна отримати одночасно соціальний, економічний та екологічний ефект.

– Для практичної реалізації вказаних проєктів та під егідою Тернопільської ОДА 12 жовтня 2016 року за участі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, національного технічного університету “Дніпровська політехніка”, Національного університету біоресурсів і природокористування України і Національного наукового центру ІМЕСГ”) створено науково-дослідний консорціум “Інноваційні технології в енергетиці”, яким розроблено та апробовано ексклюзивні інноваційні проєкти генерації, когенерації та конвертації енергії, які одночасно дозволяють у значній мірі вирішити енергетичні, економічні та екологічні проблеми України. 1. Вихрові теплогенератори потужністю від 1 до 4 МВт для обігріву виробничих, житлових приміщень, теплиць та сушки зерна. 2. Біопальники, потужністю від 1 до 10 МВт для теплопостачання систем централізованого опалення та виробничих приміщень. 3. Теплогенератори з термоелектричним модулем генерації теплової та електричної енергії від 30 кВт. 4. Піролізні генератори-утилізатори побутових і медичних відходів, у тому числі важколіквідних, потужністю від 0,1 до 1 МВт.

Вказані розробки апробовані на підприємствах Київської, Тернопільської та Чернігівської областей і готові до серійного виробництва, в тому числі для військових підрозділів. Термін окупності зазначених проєктів становить від 1 до 2 років. Це також дає можливість збільшити надходження значних коштів до державного і місцевих бюджетів, – каже науковець.

Отримана теплова енергія з відходів у прямоточних генераторах-утилізаторах у 5-7 разів дешевша за традиційні джерела (природний газ, дизпаливо, пічне паливо).

– При виготовленні генераторів-утилізаторів використовується вітчизняний метал, електроприводи, контролери, регулятори, давачі, вентилятори та інші комплектуючі, це дасть можливість розширити виробництво в суміжних промислових секторах економіки. Фахівці розробили піролізні генератори-утилізатори для ліквідації медичних відходів у період пандемії. Наступний креативний виріб – генератор теплової та електричної енергії для військових підрозділів, де об’єднані функції обігріву приміщень (палаток), приготування їжі, гарячого водопостачання та безшумної генерації для місць дислокації без центрального електропостачання. Таким чином охоплено широкий спектр споживачів дешевої теплової енергії, джерела якої на сьогоднішній день ігноруються, – додає пан Федорейко

11 вересня минулого року генератори-утилізатори були представлені у Тернополі на загальноукраїнській виставці-презентації. Про це відомо багатьом, у тому числі писала наша газета. Також функціонує сайт: http://uts.te.ua, де запропоновано потужний проєкт, який позбавить Україну енергетичних страждань і величезних боргів. Такі утилізатори можна використовувати будь-де і вони можуть бути різних потужностей. У червні 2021 року науковцями запланована міжнародна науково-практична конференція на базі Тернопільського педуніверситету, яка буде присвячена диверсифікації джерел енергії на базі біоресурсних технологій, розроблених у рамках діяльності консорціуму “Інноваційні технології в енергетиці”.

Ми добиваємось, аби про нашу державу заговорили як про одну з перших країн, де економія та екологія стоять на першому місці, – підсумував Валерій Степанович.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
18 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше