Найсвіжіше:
• На Тернопільщині – найнижча народжуваність, на Буковині – найменше шлюбів: статистика за 2024 рік • Виховала не одне покоління: на Гусятинщині померла вчителька початкових класів • Останній бій прийняв у Курській області: на Тернопільщині з військовими почестями поховали загиблого захисника • Майже рік вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув молодий військовий з Тернопільщини • Зупинилося серце 49-річного військового з Тернопільщини • Головний тренер заліщицького «Дністра» Олег Шелаєв: «Агрон» не дав нам шансу себе обігнати» • Справа Чоботаря і психлікарні: чому приватний підприємець майже 10 років не сплачує за оренду землі в Чернівцях • Директора одного з комунальних підприємств Луцька підозрюють у розтраті 3,8 млн грн бюджетних коштів • Плюси та мінуси оренди квартири через агентство нерухомості у Києві • Вбив трьох людей зі Збаражчини і ще чотирьох поранив: стрільцю загрожує довічне ув’язнення  • Громада на Тернопільщині віддала останню шану загиблому на Донеччині Герою • Тернопільська – єдина область України, в якій перевищений епідпоріг  • У Тернополі у вікно єпархіального приміщення стріляли з пневматичної зброї • Як часто потрібно робити ультразвукове чищення зубів? • УПЦ (МП) скаржиться, що держава буде займатись “експропріацією церковних святинь” в Почаєві • 10 років тюрми загрожує жителю Львівської області, причетного до смертельної ДТП у Тернополі • У Тернополі до 15 років позбавлення волі засудили депутата держдуми росії • На війні загинув молодий нацгвардієць з Тернопільщини • Відомий співак з Тернопільщини приїхав до 84-річної мами та здивував її сюрпризом • У Чорткові відбудеться прем’єра фільму про загиблих синів учасників “Росохацької групи” • “Прадід зятя Дональда Трампа походить з Тернопільщини”, – історик Степан Колодницький • Трагічна звістка з фронту: у Курській області загинув військовий з Тернопільщини • Чому важливо знати основи першої допомоги? • «Московський» піп побив сестру загиблого військового • Більше двох років рідні чекали та вірили в диво: на Запоріжжі загинув військовий з Тернопільщини
rss

Справа Чоботаря і психлікарні: чому приватний підприємець майже 10 років не сплачує за оренду землі в Чернівцях


Опубліковано: 22 Січня 2025р. о 17:18

У Чернівцях підприємець Василь Чоботар не сплачує за оренду землі. Понад 20 років тому він збудував власну пекарню на території психлікарні. Підприємець сплачував за оренду землі до 2015 року, каже керівниця обласної психлікарні Анжела Левицька. А коли земля перейшла з власності міської ради до облради – не зміг отримати договір оренди.

 

Голова облради вважає, що приміщення пекарні побудоване незаконно й оскаржує це у суді. Тому, за його словами, якщо договір оренди укладуть, то облрада “фактично підтвердить законність його перебування там”. А призначення ділянки — для будівництва й обслуговування медзакладів, а не промислових об’єктів, каже начальник юрвідділу облради. Суспільне Чернівці розповідає, чи можливо у законний спосіб отримати гроші за користування землею без укладання договору.
Бізнес на території психлікарні
ФОП Василь Чоботар, пекарня якого працює на території обласної психлікарні, не сплачує за оренду землі. Загалом він працює на цій території понад 20 років.

У 2021 році він звертався з заявою до облради: просив надати в оренду земельну ділянку. Тоді йому відповіли, що “не вбачається можливим позитивно вирішити порушене у його зверненні питання”.

Чоботар оскаржував це у суді, й суд зобовʼязав винести це питання на розгляд облради. У проєкті рішення йшлося “відмовити ФОП Чоботарю Василю Івановичу у наданні в оренду земельної ділянки”

Згідно з рішенням суду, на території психлікарні є будівля мініпекарні, на яку Чоботар має право власності. У цьому ж рішенні йшлося, що облрада оскаржує це право власності на будівлю, бо “обʼєкти будівництва самочинно збудовані і їх існування не породжує жодного права для позивача, а лише обов`язок їх знесення”.

Підприємець сплачував за оренду землі до 2015 року, каже керівниця обласної психлікарні Анжела Левицька. А коли земля перейшла з власності міської ради до облради – не зміг отримати договір оренди. Підприємець та власник пекарні Василь Чоботар розповідає, що звертався до обласної ради про договір оренди землі.

“Звертався до попереднього голови – Мунтяна. Він виніс це питання на сесію, зробили відчуження, залишилось лиш підписати договір оренди і він відмовився. Зараз прийшов новий голова вже п’ять років і каже: “Все підпишу і зроблю”. Поки я не дав в суд, ніякого зрушення не було”, – каже Чоботар.

У Чернівцях приватний підприємець майже 10 років не платить за оренду землі: яка причина

Підприємець та власник пекарні Василь Чоботар. Суспільне Чернівці

Суд зобов’язав винести на розгляд сесії облради питання щодо оренди Чоботарем земельної ділянки. За словами голови облради Олексія Бойка, до того це питання на сесію не виносили, бо, на його думку, пекарня збудована незаконно.

Бойко каже, якщо договір оренди укладуть, то облрада “фактично підтвердить законність його перебування там”. Тому обласна рада оскаржує його право власності на пекарню.

У Чернівцях приватний підприємець майже 10 років не платить за оренду землі: яка причина

Голова обласної ради Олексій Бойко. Facebook

Чи готовий підприємець сплачувати гроші за користування землею
ФОП не платить за користування земельною ділянкою майже 10 років. Чоботар каже, що готовий зараз платити за оренду землі.

“Я готовий платити 60 тисяч гривень кожного місяця. Я не відмовляюсь платити. Просто складіть та підпишіть договір оренди землі. Можу заплатити за останні роки, але не за всі, бо моєї провини в цьому немає. Я сам звертався за договором”, – розповідає Чоботар.

У Чернівцях приватний підприємець майже 10 років не платить за оренду землі: яка причина


Будівля пекарні ФОП Чоботаря на території обласної психлікарні у Чернівцях. Суспільне Чернівці

Пекарня на території психлікарні.

Водночас Левицька каже, що раніше вже укладали з Чоботарем усні договори, за якими він мав виплатити компенсацію за два роки користування ділянкою.

За останньою такою домовленістю він мав сплатити майже два мільйони гривень. За словами Левицької, Чоботар зробив ремонт у двох приміщеннях, стоянку та чистку дерев на 600 тисяч гривень. Проте лікарня не змогла це офіційно оприбуткувати, оскільки підприємець не надав накладні. Через це, решту – понад мільйон гривень не виплатив.

“Ми одне одному не особливо заважаємо. Але я вважаю не дуже коректним співіснування комунального і комерційного підприємства. На території лікарні щодня їздять фури з борошном для роботи пекарні. Це, певно, створює некомфортні умови”, – каже Левицька.

У Чернівцях приватний підприємець майже 10 років не платить за оренду землі: яка причина

Керівниця обласної психлікарні Анжела Левицька. Facebook/Левицька Анжела

Як підприємцю відшкодувати гроші за користування землею
Оскільки договір оренди з підприємцем не розглядають через незаконність будівництва, як повідомляв Бойко, то серед варіантів — домовленість про компенсацію.

Левицька каже, вона не проти дати погодження, проте не впевнена, що Чоботар виконає умови договору. Тому зараз шукає рішення, як це можна зробити законно, аби за невиконання умов притягнути його до відповідальності.

За словами адвоката Володимира Марусяка, компенсація на спецрахунок чи благодійна допомога – також буде усною домовленістю, тому Чоботар зможе не виплатити ці гроші. Єдиним рішенням вважає позов до суду.

“Закон не дає права укладати усний договір. Тобто відповідальності за невиконання домовленості немає. Лише коли рада звертається до суду із заявою про відшкодування втрат, пов’язаних з фактичним користуванням земельної ділянки”, – каже Марусяк.

Наразі в обласній раді працює депутатська комісія, до якої долучили дві сторони конфлікту. Вона має вирішити, яким чином Чоботар зможе виплатити компенсацію за користування земельною ділянкою, каже Бойко. Також за нормативно-грошовою оцінкою визначити яку суму та за скільки років.

Чому облрада не подавала до суду щодо відшкодування грошей
Якщо комісії не вдасться знайти спільного рішення, обласна рада подасть позов до суду про стягнення з Чоботаря безпідставно набутих грошей за фактичне користування землею. На запитання, чому позов не подали раніше, Бойко відповів так:

“Судовий процес – це гроші з бюджету, по-перше, юристи, майже рік часу. Я б шукав змогу, щоб все-таки домовитись до суду, визначити суму і відшкодувати її”, – каже Бойко.

Також в суді продовжують розглядати справу за позовом облради щодо того, чи ділянка, якою користується Чоботар, незаконно зайнята. Якщо суд прийме таке рішення, майно Чоботаря повинно бути знесене.


Джерело: Суспільне. Чернівці
Рубрика:





Новини
22 Січня
21 Січня
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше