Кілька днів тому уряд прийняв постанову, якою зменшив норми споживання комунальних послуг. У першу чергу ці зміну торкнуться одержувачів субсидій, але не у цьому опалювальному сезоні. Як пояснив директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський, законодавство вступає у дію лише 1 травня 2017 року. Тож наразі субсидія одержувачам нараховуватиметься без змін.
Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою знизив норми споживання комунальних послуг для розрахунку розміру субсидій та пільг на опалення для населення. З 1 травня 2017 року частині споживачів потрібно буде трохи заощадити, щоб вписатися в нові норми споживання, які покриває субсидія.
Через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювали громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2015-2016 рр.) «переплатила» по субсидіях понад 14,5 млрд. гривень. Ці кошти залишалися на рахунках споживачів і могли використовуватись у наступних опалюваних періодах. Змінивши соціальні норми, уряд намагається виправити ситуацію.
Дане рішення уряду жодним чином не впливає на розмір уже призначених субсидій на цей опалювальний сезон (2016-2017 рр.), запевняють урядовці. За словами Вадима Боярського, сказати, чи використали жителі області передбачені нормами обсяги комунальних послуг, можна буде лише по завершенні опалювального сезону. Робити такі висновки зараз – поспішно, адже, скажімо, у жовтні, березні, квітні обсяг споживання газу та тепла менший, ніж у січні чи лютому. Тож загальну цифру можна буде вивести лише у травні.
– У минулому опалювальному сезоні в Тернопільській області економія по енергоресурсах становила більш як 1 млрд. грн. Тож очевидно, що споживачі використовують менше, ніж передбачено нормами. Та й саме коригування є незначним, тому зміни не суттєво вплинуть на розмір субсидії, але однозначно стверджувати про це можна буде лише після того, як ми побачимо реальну економію споживачів, виходячи з норми 5,5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі. Разом з тим, враховуючи, що даною Постановою змінено в сторону збільшення корегуючий коефіцієнт для розрахунку розміру витрат енергоносіїв на потреби опалення для будівель на три і більше поверхів, норма газу на опалення такого житла практично не зміниться, – зазначає посадовець.
До слова, станом на 10 лютого субсидії на житлово-комунальні послуги отримують 216 441 домогосподарство області. Це в 1,16 разу більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
«Найбільше одержувачів субсидій зафіксовано у місті Тернополі, а також у Тернопільському, Теребовлянському, Збаразькому та Підволочиському районах. Середньомісячний дохід на особу в домогосподарствах, яким призначено субсидію у грудні 2016 року, в області становив 1462,92 грн., середній розмір призначених субсидій – 2111,53 грн.», – констатував Вадим Боярський.
Нові соціальні нормативи, які діятимуть з 1 травня 2017 року:
– теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентам, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, – 0,0431 Гкал на 1кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
– електричної енергії для індивідуального опалення – 51 кВтг на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період;
– природного газу для індивідуального опалення – 5,0 куб. м на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.
Джерело: Тижневик "Номер один"