Тернопільська делегація на чолі з головами обласної ради Віктором Овчаруком та ОДА Степаном Барною взяла участь у 27-му економічному форумі, котрий відбувся у місті Криниця – Здруй (Польща). Цьогорічний захід пройшов під гаслом «Проект: Європа. Рецепт на наступні десятиліття» і мав неабияке значення для Старого континенту зокрема і світу в цілому. Тернополяни взяли участь в офіційному відкритті форуму, де на пленарній сесії під назвою «Незавершена інтеграція – прагнення європейських країн» виступали Президенти Польщі (Анджей Дуда), Грузії – (Георгій Маргвелашвілі) та Македонії – (Ґеорґе Іванов).
Зокрема, Анджей Дуда підкреслив: «Польща підтримує політику відкритих дверей відносно членства нових країн у Європейському союзі. Ми вважаємо, що Євросоюз має бути відкритим для країн, які в майбутньому можуть стати членами ЄС. Приєднання нових країн означає збільшення людського й економічного потенціалу всього співтовариства. У той же час закриття ЄС для нових країн є помилкою».
Тернопільська делегація також стала учасником дискусії «Мілітаризація Чорного та Балтійського морів. Дві зони – одна проблема», де спікером виступав народний депутат України Олег Барна. У рамках форуму відбулася панельна дискусія на тему «Польща – Україна. У пошуках нових моделей партнерства та співпраці». Під час форуму очільники області поспілкувалися з головою Європейського Конгресу українців, спікером української національної меншини в Угорському парламенті, вихідцем із Тернопільщини Ярославою Хортяні.
У панельній дискусії на тему: «Потенціал креативної та культурної індустрії» взяв участь голова обласної ради Віктор Овчарук. Він зазначив: «Культурний сектор має чималий потенціал для створення нових робочих місць, оскільки культура додає цінності іншим сферам, таким як туризм і бізнес». Учасникам панелі Віктор Овчарук розповів про область, її туристичну та транспортно-логістичну привабливість, поінформував про культурно-мистецькі заходи, у тому числі й міжнародного рівня, які проводяться в області, а також обрані стратегії для популяризації таких подій. «Велика кількість історико-культурної спадщини та ресурсів природного походження в нашому краї є привабливою для туристів, що сприяє проведенню успішних заходів із подієвого туризму (фестивального) та «Свята замків», які покликані активізувати місцеві громади, а також є вдалим наповненням для туристичних та екскурсійних програм. Запровадження свят замків значно збільшило та урізноманітнило туристичні можливості нашого регіону. Слід відзначити збільшення та поліпшення в області інфраструктурних закладів, адже щорічний ріст кількості туристів сприяє зростанню мережі закладів розміщення. Також багато зроблено для вдосконалення вже існуючих комплексів у відповідності до потреб. Для популяризації всіх запланованих заходів область постійно бере участь у більшості міжнародних та регіональних туристичних виставках. З метою поширення інформації про різноманітні заходи, на Тернопільщині організовуються також прес-тури, зокрема у 2016 році відбувся такий захід для представників ЗМІ Республіки Польща», – зазначив голова обласної ради. Віктор Овчарук підсумував: «Можна із впевненістю сказати, що всі заходи, які проводяться у напрямку культурної індустрії, сприяють збільшенню кількості їх учасників – мистецьких ентузіастів, туристів, інвесторів, що в кінцевому результаті позитивно відображається на економічному розвитку області».
У дискусії «Боротьба зі стереотипами – вплив іміджу країни і регіонів на туризм та економічний розвиток» взяв участь голова ОДА Степан Барна.
Необхідно зазначити, що Економічний форум у місті Криниця-Здруй – одна з найбільших у Центральній і Східній Європі щорічних конференцій, на якій зустрічаються політики, бізнесмени, діячі культури і громадські активісти. Цьогоріч спостерігалася величезна кількість зареєстрованих учасників і акредитованих журналістів, кілька сотень тематичних дискусій та спеціальних заходів, участь глав урядів і парламентів, міністрів, парламентарів, президентів найбільших компаній, експертів і представників світу науки. У заході беруть участь європейські експерти, які були причетні до реформування економік у своїх країнах та які готові поділитися стратегічними планами щодо розвитку економічних систем. «Це велика кількість інформації та цінний досвід», – вважають тернополяни.
Джерело: Тижневик "Номер один"