Сьогодні перед нами стоїть завдання реформувати систему охорони здоров’я області зокрема та країни загалом. Це принципова позиція Президента України та уряду. Адже протягом 26-ти років незалежності України систему охорони здоров’я, швидше, «консервували», аніж реформували. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
За його словами, у тому, що пацієнти незадоволені якістю надання медичних послуг, немає вини медиків. Причиною є застаріла радянська система, що вже давно потребує змін і кардинальних рішень.
«Система охорони здоров’я повинна відповідати сучасним вимогам і у цьому напрямі ми маємо здійснити кілька ключових змін. Перш за все медичні послуги повинні бути доступними, якісними та якомога наближеними до пацієнта. Цьогоріч реформування розпочинається вже на первинному рівні — формується електронний реєстр пацієнтів та запроваджується електронна картка пацієнта. Наступний етап — підписання угод пацієнтів із лікарями, що дозволить лікарям ефективніше працювати, а пацієнтам самостійно вибирати лікаря, якому він довіряє», – зазначив Степан Барна.
Водночас він поінформував, що на даний час в області є багато закладів загального профілю, проте абсолютно не вистачає медичних закладів реабілітаційного спрямування. Відтак зі створенням госпітальних округів система надання спеціалізованої допомоги буде збалансована, функціонуватимуть так звані лікарні другого рівня, реабілітаційні та хоспісні заклади. Велике значення має і впровадження потужних медичних технологій. Таким чином комплекс реформ, які впроваджуватимуть поступово до 2020-го року, має на меті повністю змінити систему надання медичних послуг.
«Загалом модернізація дасть можливість створити нову сучасну модель функціонування системи охорони здоров’я, яка передбачає чіткі гарантії щодо обсягу медичної допомоги, фінансовий захист громадян у випадку хвороби та ефективний розподіл ресурсів», — підкреслив Степан Барна.
Джерело: Тижневик "Номер один"