Перший командир батальйону «Айдар», позафракційний народний депутат України Сергій Мельничук наприкінці минулого тижня побував на Тернопільщині, щоби налагодити співпрацю зі здоровими протестуючими силами, які залишилися після Майдану, подивитись, як дотримується Конституція України, свободи та права громадян на території нашої області, а також дізнатися про проблемні питання, які є в регіоні, та допомогти їх вирішити.
«Маємо змінити систему та закінчити революцію»
За словами нардепа, Революція гідності ще не закінчилася.
– У 2014 році український народ хотів покращення життя. Революція гідності мала на меті зміну політичної системи. Тобто ті, хто грабував нашу країну понад 25 років, на той час мали піти в забуття, а влада мала бути зовсім нової якості – значно демократичніші взаємини між владою та суспільством. Але ті люди, які в 2014-му на Майдані провели революцію, хто міг тримати зброю в руках, пішли захищати територіальну цілісність. Ми залишали після себе Майдан, який нагадував би тій Верховній Раді, яка тоді залишалася, що ми маємо повернутися, коли захистимо країну. Але війна до цих пір триває. Багато хто загинув у котлах, декого наразі переслідують, і Майдану як такого не сталося. Обраний Президент боїться, щоби війська не повернулися на місця повної дислокації, а добровольці – на свої місця і все-таки закінчити революцію. Вони ж бо мають прийти до влади і закінчити революцію. Президент, Аваков, Турчинов, Яценюк і багато інших фактично стали біля кормушок країни і продовжують грабувати те надбання, що ми відстоювали. Саме завдяки поїздкам регіонами України хочу побачити, що залишилося з того протестуючого потенціалу, який був кілька років тому, щоб об’єднати людей і щоби ми все-таки змінили систему, закінчили те, що було розпочато, – заявив Сергій Мельничук під час спілкування з журналістами.
«Маємо переступити через свої амбіції і об’єднатися заради майбутнього»
Позафракційний депутат розповів, з якими політичними силами він готовий до співпраці та в яких бачить союзників із протестуючого руху.
– Розвиток протестуючих сил бачу в об’єднанні лідерів. Влада все зробить для того, щоби залишитися на місці, дискредитувати або посадити опозиціонерів. Головне – об’єднатися з однодумцями! Якщо брати парламентську роботу, з «Батьківщиною» в багатьох питаннях у нас є співпраця. Що стосується Руху нових сил, то лідера не стало і я бачу, що цей рух просто згасає як такий. Не знаю, як вони продовжуватимуть своє існування без лідера. Є порозуміння зі “Свободою”, спілкуємося ще з деякими силами, які не пройшли цього разу до парламенту. Це партії, які набрали 1-2 відсотки. Ніхто не хоче, щоби хтось під когось підлаштовувався, маємо переступити через свої амбіції і об’єднатися заради майбутнього, – каже пан Мельничук..
«Маємо якнайшвидше зупинити цю вакханалію»
Перший командир батальйону «Айдар» розповів, як об’єднані опозиційні сили, а що вони це зроблять, у нього сумнівів немає, будуть змінювати владу.
– Як мінімум, ми маємо зробити дострокові вибори – як парламентські, так і президентські. Кожен місяць грабунку лягає на плечі українців, і кожна сесія Верховної Ради й місцеві сесії приймають рішення проти громад, проти України. І чим далі ми дамо їм зайти, тим складніше потім буде виправляти ці помилки. Наприклад, газотранспортна система, яка працює, це ж власність українського народу. Українські газовидобувні компанії наразі, згідно зі статистикою, видобувають майже 21 мільярд кубів газу, з них українці споживають усього 17 млрд. Тобто в нас є вже фактично на 4 млрд. більше, які можемо передавати бізнес-компаніям, промисловцям. Собівартість даного газу із транспортуванням, реконструкціями тощо складає 2,5 тис. грн. за тисячу кубів. А при цьому собівартість російського газу – 10$, американського – 30$, у нас – майже 100$. Але це ще не все, уряд через НКРЕКП виставляє до оплати майже 7 тис. грн. І на цьому вони не зупиняться, хочуть підняти майже до 10 тисяч. Чому ми з вами повинні за це переплачувати? Тому ми маємо якнайшвидше зупинити цю вакханалію, – стверджує нардеп.
«Кожного вечора чую розмови про руйнування парламенту і Банкової»
Розповів Сергій Мельничук і про ставлення до подій навколо колишньої своєї підлеглої Надії Савченко та висунутих звинувачень щодо неї у руйнуванні парламенту.
– Справді, Надія була моєю підлеглою на фронті. У тому бою, коли вона потрапила в полон, який коментують неоднозначно, скажу, що вона не винна в загибелі хлопців, це не вона їх повела, вона поїхала їх рятувати. По-друге, на фронті – це одна Надія, інша зовсім Надія – у політиці. Що стосується випадку з приводу якого її затримали, чесно кажучи, я сміявся з того, що там було. Кожного вечора чую від достойних атовців, добровольців розмови про руйнування парламенту і Банкової, яких дістали ті ж самі платіжки, що приходять їм додому. Вони не за це воювали! Країна фактично зараз у занепаді, громадяни України в більшості доведені до стану помираючого жебрака, населення вимирає, кожного місяця 100 тисяч людей безповоротно виїжджають за кордон. У цьому винна не тільки влада, а й активна частина громадського суспільства, яка сидить і нічого не намагається зробити. Щодо Надії, то таких шоу я бачив кілька. До прикладу, коли вдягали наручники голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергію Бочковському. Щодо нього я написав депутатський запит, до якого додав деякі документи-оригінали і передав міністрові МВС Арсену Авакову. Та чомусь ці документи саме знайшли в сейфі у Бочковського. Вони підкинули їх йому. Доказом є те, що у мене залишився генератор кодів для рахунків. Бочковського потрібно було саджати, але підкидати йому документи і таким методом затримувати – це неправильно.
Сьогодні Савченко посадили, але в мене запитання: чому не сидить Мосійчук, коли вся країна бачила, як він брав гроші? Чому Розенблат не сидить і скоро буде подавати до Європейського суду з прав людини, що його, чесну людину, паплюжать? Владі потрібно бути послідовною, а не працювати вибірково з людьми, які їй неугодні, – підсумував Сергій Мельничук.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"