Найсвіжіше:
• Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів
rss

Як народними методами лікувати запаморочення


Опубліковано: 21 Травня 2018р. о 16:53

Запаморочення – відчуття хворим обертання його самого або оточуючих предметів, провалювання, падіння, нестійкості підлоги.

Воно є симптомом багатьох хвороб, зокрема синдрому Меньєра, лабі­ринтиту та інших захворювань внутрішнього вуха, енцефаліту, порушення мозкового кровообігу, струсу та контузії мозку, пухлин мозку, мозочкових порушень. Нерідко запаморочення приєднується до вегетативних порушень, неврастенії, істерії. Запамо­рочення буває при недокрів’ї, іноді при глистах. У разі сильного запаморочення хворий втрачає здатність зберігати рівновагу тіла. Приступи запаморочення тривають від кількох хвилин до кількох годин. Як пра­вило, воно супроводжується нудотою, блюванням, підвищеною пітливістю, зміною частоти пульсу, коливанням тиску. Ця недуга також може виникнути від руху, пов’язаного з колиханнями тіла (на­приклад, під час хитавиці на морі), або під час швидкого обертання на каруселях. Нервове, істеричне запаморочення виникає у разі виснаження, надмірних душев­них зворушень. Лікування запаморочення можна здійснювати і народними засобами, але проводять залежно від причини, що призвела до цієї недуги, стверджує наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, яку першу допомогу слід надати хворому при приступі запаморочення?

– При таких приступах хворому треба забезпечити повний спокій. А вже після цього необхідно  за допомогою різних народних засобів залежно від того, яка недуга призводить до запаморочення, її лікувати.

– Що би Ви порекомендували дати хворому при синдромі Меньєра?

– При синдромі Меньєра призначають щадну, переважно молочно-рослинну дієту. Під час приступу на голову слід накласти холодний компрес, зігріти ноги, розтерти їх, аби кров відтягти від голови.

При симптомокомплексі Меньєра, неврозі рекомендують таку суміш: трави собачої кропиви серцевої – 20 г; кореневища з коренями валеріани лікарської – 10 г; плодів кмину звичайного – 20 г; плодів фенхелю звичайного – 20 г. Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані упродовж 15 хв. Приймати по 1/4 – 1/3 склянки 3 рази на день теплим.

При хворобі Меньєра також використовують траву льонку звичайного: 1 столову ложку залити 200 мл води, довести до кипіння, настояти 3 год. Пити по 1/2 склянки вранці та ввечері. Дітям віком до 7 років давати по 1 чайній – 1 столовій ложці на прийом.

– А якщо до запаморочення людини призводять припливи крові до голови?

– Якщо причиною запаморочення є припливи крові до голови, треба класти хворого так, аби голова була вище за тулуб, застосовувати прийоми для відпливу крові від голови.

Щоденно робити парові ванни для ніг по 15 – 20 хв, після яких гомілки та стегна облити прохолодною водою. На ніч накласти збуджувальне обгортання гомілок. Зранку зробити обтирання всього тіла водою кімнатної температури. Час від часу приймати сидячі ванни температури 25 – 27 °С тривалістю 15 хв.

– До запаморочення може призвести і запор?

– Він є однією з причин запаморочення, особливо це стосується дітей дошкільного віку. При запорі треба ставити клізми. Після яких хвора людина  швидко виходить із запаморочення.

– Чи варто для виведення людини зі стану запаморочення застосовувати масажі, розтирання тощо?

– Навіть рекомендовано у таких випадках робити масаж шиї, розтирання лоба та скронь, розминання та розтирання рук і ніг, грудей і спини змоченими холодною водою руками. Корисно також здійснювати повертання голови і тулуба. Іноді полегшення настає після кількох ковтків холодної води. При хронічних запамороченнях рекомендують ходити босоніж, особливо по траві.

– А що треба робити, коли запаморочення зумовлене недокрів’ям?

– Якщо запаморочення зумовлене недокрів’ям, треба нахилити голову хворого, а коли він лежить, то опустити її нижче, аби кров прилила до голови. Відтяжне ліку­вання в цьому разі проводити недоцільно. Рекомендують обмивати верхню частину тіла водою температури 22 – 25 °С.

– Які ще народні засоби ефективні при лікуванні запаморочення?

– При запамороченні призначають лавандову олію по 2 – 5 крапель на цукор 2 рази на день, настоянку трави рути запашної (1:5) на 40% спирті етиловому по 10 – 12 крапель 2 рази на день. Дітям віком до 10 років готують настій трави рути запашної: 1 чайну ложку залити 300 мл перевареної води кімнатної температури, настояти 8 год, процідити. Давати по 20 – 50 мл 3 – 4 рази на день перед вживанням їжі.

На Прикарпатті подрібнене листя рути змішували з олією і по декілька крапель вживали при запамороченні.

Зменшує запаморочення відвар трави буквиці лікарської: 1 столову ложку зали­ти 250 мл води, настояти упродовж 1 год, прокип’ятити 10 хв на малому вогні, охолодити, проціди­ти. Приймати по 30 – 60 мл 4 рази на день перед вживанням їжі.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше