Війна між непрописаними тернополянами та мерією триває. Так зміни в оплаті за харчування дітей у садках та навчально-виховних комплексах викликали шквал негативних відгуків серед жителів Тернополя, які не мають місцевої прописки.
Людей цікавило, чому вони, наповнюючи бюджет Тернополя, не можуть скористатися пільгами, передбаченими для тернополян. А також, як вплинути на вже ухвалене рішення виконкому і повернути свої пільги.
Люди неодноразово зверталися до ТМР, щоби скасувати розподіл на «своїх» та «чужих». Виходили на акції протесту. Однак мерія твердо стоїть на своєму та відступати від задуманого, вочевидь, не планує.
Приміром, нещодавно рішенням виконкому було затверджено договір, який планують укладати між садочками та батьками непрописаних дітей для оплати освітніх послуг.
– Хочу наголосити про те, що в рішенні сесії нічого не вказано про обов’язковість оплати таких послуг батьками, більше того, батьки не є суб’єктами міжбюджетних трансфертів і ніколи ними не стануть, навіть після підписання договору. На виконання рішення сесії ТМР управління освіти видає свій наказ, який був настільки неякісний, що навіть працівники управління не могли роз’яснити окремі його положення. І тепер управління скасовує свій наказ і видає новий, – коментує активіст ВО «Автомайдан» Павло Іванечко.
До змісту документа в пана Іванечка виникло одразу кілька запитань. Зокрема, яким чином батьки мають оплачувати послуги з 1 червня (так як їм про це говорять у садочку), якщо наказ видано у липні? Чому пільгу мають тільки батьки, які працюють у приватних підприємців.
– А як же інші форми господарювання – ВАТ, ТОВ, ПрАТ тощо? Чому в наказі відсутня пільга для тернополян? Згідно з наказом, якщо обоє батьків зареєстровані в Тернополі (або один з них), а дитина в іншому місці або не зареєстрована взагалі, то таким батькам доведеться також нараховувати оплату, бо це типу «недотернопільська» сім’я. Я з цього зрозумів одне: зробити з незаконного напівзаконне не вийде. Все одно рано чи пізно (за рішенням судів) незаконне рішення буде скасовано і тоді виникне логічне запитання щодо законності дій окремих посадових осіб, – переконаний Павло Іванечко.
Активіст рекомендує батькам не підписувати цього договору і коректно пояснювати керівникам навчальних закладів, що це не законно.
– Керівникам закладів пропоную не брати на себе відповідальність за виконання незаконних маразмів, які їм спускають зверху, – підсумував юрист.
До слова, уважно проштудіювавши договір, який пропонує міськрада підписати батькам для відвідування садочків нетернопільськими дітьми, знаходимо суцільні вимоги до батьків, при цьому обов’язки самих дошкільних закладів зведено до мінімуму…
Нагадаємо, що Павло Іванечко свого часу подав позов до суду, в якому намагався скасувати рішення виконавчого комітету. Активісту вдалося відстояти свою позицію у суді першої інстанції, однак мерія подала апеляцію і виграла її. Та Іванечко й надалі вважає позицію ТМР дискримінаційною. Спільно з активістами ВО «Автомайдан» він продовжує збирати докази того, що міськрада робить фатальну помилку, розділяючи людей за пропискою.
Джерело: Тижневик "Номер один"