4 вересня пожежно-рятувальні підрозділи Тернопільської області 7 разів залучались до ліквідації пожеж в природних екосистемах.
- Черговим караулом 8-ї державної пожежно-рятувальної частини ліквідовано пожежу сухої трави, на площі 40 м.кв, що виникла на відкритій території в м.Борщів на вул. С. Бандери. Причина виникнення пожежі встановлюється.
- Місцевою пожежною командою с. Золотники ліквідовано пожежу сухої трави, на площі 300 м.кв, що виникла окремими осередками, на відкритій території поблизу с. Бурканів Теребовлянського району. Причина виникнення пожежі встановлюється.
- Черговим караулом 11-ї державної пожежно-рятувальної частини ліквідована пожежа сухої трави, на площі 500 м кв, що виникла на відкритій території в с. Осники Лановецького Причина виникнення пожежі встановлюється.
- Місцевою пожежною командою с. Нижні Луб’янки ліквідована пожежа пожнивних залишків, на площі на площі 1 га, що виникла окремими осередками на відкритій території в с. Нижні Луб’янки Збаразького району. Під час гасіння не допущено розповсюдження полум’я на 0,4 га посіву гречки. Вогнем знищено стерню на площі 1 га. Причина виникнення пожежі та матеріальні збитки встановлюються.
- Черговим караулом 20-ї державної пожежно-рятувальної частини ліквідована пожежа сухої трави, на відкритій території, поблизу с. Кам’янки Підволочиського району. Вогнем знищено суху траву та рослинність на площі 300 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.
- Місцевою пожежною командою с. Ілавче ліквідовано пожежу сухої трави, що виникла на відкритій території, поблизу с. Глещава Теребовлянського району. Вогнем знищено суху траву та рослинність на площі 200 м кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.
- Черговим караулом 19-ї державної пожежно-рятувальної частини ліквідовано пожежу сміття на відкритій території, в м. Монастириська на вул. Стецька. Вогнем знищено сміття на площі 2 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.
Всього з початку року в області зареєстровано 320 таких пожеж, загальною площею близько 234 га.
Самовільне й неконтрольоване випалювання сухої трави, пожнивних залишків тощо призводить до негативних та небезпечних наслідків. Ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.
Невинні, на перший погляд, спалювання можуть стати причиною масштабних пожеж, які загрожують знищенням житлових будівель, об’єктів інфраструктури, тощо та становлять безпосередню загрозу життю людей.
Джерело: Управління ДСНС України у Тернопільській області