Такий кекс може зберігатися роками. Кажуть, що алкоголь випаровується, залишаються тільки неперевершений аромат та смак. Готувати його треба за кілька тижнів до Різдва.
Насамперед готуємо сухофрукти:
300 г світлих родзинок, 300 г темних родзинок, 300 г сушеної журавлини, 200 г кураги, 200 г різнокольорових цукатів, 200 г вишні в’яленої, 7шт. в’яленого інжиру.
Виходить усього десь 1600 г різних сухофруктів. Крупні потрібно порізати приблизно, як сама родзинка. Це все залити 150 мл рому, коньяку чи бренді, добре вимішати. Поставити на видному місці, щоби не забувати регулярно струшувати. За тиждень сухофрукти готові.
Тісто:
350 г вершкового масла, 350 г цукру, 6 шт. яєць, 75 г мигдального борошна, 3 ст. ложки меду, бажано гречаного, 2 ст. ложки чорної патоки, 100 г подрібнених горіхів, цедра одного апельсина, цедра одного лимона, сік із половинки апельсина, сік із половинки лимона. Ще можна додати цукатів цитрусових, якщо є.
350 г просіяного борошна, 1чайна ложка кориці, 1ч. ложка меленого імбиру, 1 ч. ложка мускатного горіха, 1 ч. ложка меленого духмяного перцю, ванілін.
Приготування:
Масло добре збити в піну, частинами додавати, збиваючи, цукор. Продовжуючи збивати, додаємо по одному жовтку. Опісля – мед, патоку, цедру, сік.
Борошно змішати зі спеціями та мигдальним борошном і ввести в масляну суміш, розмішати. Ні соди, ні розпушувача до цього кексу не додається!
Поступово додавати у тісто білки, попередньо збиті в піну. Легенько розмішати. Залишити пару ложок тіста без сухофруктів та горіхів, ним потрібно буде змастити верх кексу, щоби не підгоріли виступаючі сухофрукти.
Сухофрукти обтрусити борошном і всипати в тісто, додати горіхи, легенько розмішати.
Форми для випікання змастити маслом, вистелити подвійним пергаментом. На дно вирізати коло із пергаменту, по боках – стрічку високу з пергаменту (вона має бути вищою від форми десь на 10 см, щоби кекс не підгорів). Тісто розпрямити мокрою долонею, всередині зробити ямку, щоби не виріс із «горбом». Форми ззовні обмотати фольгою в три шари. Духовку розігріти на 130 градусів.
Печеться такий кекс 3-4 години. Десь через годину від початку випікання зверху на виступаючий бортик пергаменту накриваємо кекс фольгою.
Перевіряємо готовність шпажкою, вона повинна бути повністю сухою. Готовий кекс вийняти з духовки, нехай постоїть на столі. Із форми не виймаємо! Потім наколоти верх шпажкою і змочити ромом, коньяком чи бренді. Загорнути досередини пергамент, який виступав, потім обмотати добре кекс (прямо у формі) фольгою і залишити до ранку, накрити рушничком.
Повністю охолоджений кекс вийняти з форми, зняти пергамент та замотати в чистий рушник, потім – у фольгу і в кульок, зав’язати.
Отак наш кекс зберігається аж до Різдва. Кожної неділі ми розгортаємо його і промазуємо кондитерською щіточкою, змоченою в ромі, коньяку чи бренді. Витримуємо цей шедевр у кімнатній температурі. За день до Різдва можемо обгорнути марципановим тістом, зверху – мастикою.
Смачного!
Джерело: Тижневик "Номер один"