За участю Остапа Семерака в Тернополі було проведено круглий стіл, на якому обговорювали стратегію регіонального розвитку в контексті формування та реалізації екологічної політики на місцях. На селекторній нараді обговорювали проблеми керівників усіх районів та міст обласного значення, а також представників об’єднаних територіальних громад регіону.
Як зазначив Остап Семерак, у цьому році Кабмін виділив кошти на підтримку місцевого самоврядування через субвенцію. Минулого року в Тернопільській області за виділені кошти було зроблено проект реконструкції очисних споруд у
Чорткові з залученням коштів із держбюджету та місцевого бюджету.
– Ми напрацювали стратегію розвитку, яка передбачає створення щонайменше 4 округів утилізації сміття. Вже на цей момент з обласного бюджету виділено 1,6 млн. грн. на проведення аудиту розміщення й обсягу твердих побутових відходів в області, – розповів голова ОДА Степан Барна.
Не оминули і питання, що стосується Малашівського сміттєзвалища. Відтак було заявлено, що на його базі буде збудовано сміттєпереробний комплекс. Для цього уже виділено 14,5 га землі, і посадовці з ОДА обіцяють у цьому напрямку свою повну співпрацю.
Міністр екології зазначив, що на території України непридатних для використання отрутохімікатів є у межах 11,5 тис. тонн.
– Змінені постанови Кабінету Міністрів дають можливість здійснювати переробку агрохімікатів на території України і за кордоном. До цього часу можливості переробки за кордоном не було. На жаль, зараз склалися так обставини, що і в Україні немає належних утилізаторів. З моєї точки зору єдиним способом належної утилізації агрохімікатів, які є суттєвими негативними чинниками для навколишнього середовища, є утилізація згідно з урядовими рішеннями і за кордоном. Органи місцевого самоврядування в рамках коштів з екологічного податку самостійно можуть залучати до цього процесу ті організації чи фірми, які мають право на збір та утилізацію таких отрутохімікатів. Така процедура має відбуватися через систему PrоZorro. А Державна екологічна інспекція здійснюватиме контроль за реалізацією таких заходів. Ми у свою чергу заохочуємо таку роботу проводити, – прокоментував Остап Семерак.
Також говорили про проблему утилізації відходів, що пов’язана з відсутністю роботи ветсанзаводів. Оскільки ветсанзавод – це державне підприємство, то здійснює свою діяльність централізовано, відповідно регіональні відділення не мають статусу юридичної особи і їм важко самим проявляти ініціативи. Зараз подібне підприємство в Острові (Тернопільський район) знаходиться на межі банкрутства. Урядом України створено робочу група з підготовки плану реанімації ветсанзаводу. В рамках круглого столу йшла мова і про те, аби розділити регіональні відділення на окремі юридичні особи з окремим планом дій та фінансуванням.
Міністр також додав, що у цілому обговорення проблеми розташування накопичувачів та перероблення відходів виробництва дуже актуальне в контексті комплексної стратегічної роботи, яку проводить уряд України у формуванні нової політики поводження з відходами.
Вікторія Ушакова
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", міністр екології, новини Тернопільщини, Остап Семерак