Із 7 по 14 квітня в польському місті Краків проходив щорічний фестиваль українського театру «Схід – Захід». Ця унікальна мистецька подія вже здобула визнання польського та європейського глядача.
Фестиваль відбувається уже шостий рік поспіль та є вагомим інструментом, аби міжнародна спільнота більше дізнавалася про колорит української культури. Захід є місцем зустрічі не лише мистецької спільноти, а й виконує важливу дипломатичну місію.
Так протягом тижня на різних сценічних локаціях Кракова виступали п’ятнадцять театрів з України, а також Фінляндії, Німеччини, Вірменії та Польщі. Участь у фестивалі брали як професійні театри, так і аматорські колективи. Переможця визначило журі, до складу якого запрошені відомі артисти та режисери з України та Польщі. Спеціальним гостем заходу був Олег Скрипка, який виконував гімн України.
Уперше за всю історію фестивалю організатори спеціальними відзнаками за благодійність нагородили меценатів, які допомагають у проведенні цього дійства за кордоном. Їх отримали: Руслан Кулик – тернопільський політик, директор ТОВ «Українська фабрика реклами» та Ольга Шахін – громадська діячка, голова БО «Благодійний фонд Ольги Шахін».
– Мені не байдуже, якою бачать Україну в світі. Будучи радником з міжнародного співробітництва голови Донецької військово-цивільної адміністрації 2015-2018 років, я зрозумів, що захищати інтереси України в світі потрібно не лише за столом переговорів, а й у кінотеатрах, концертних залах, у музеях, на сценах та скрізь, де є мистецтво. Адже митець розповість про Україну те, що не завжди може донести дипломат, – зазначив Руслан Кулик.
За словами Ольги Шахін, підтримка культурно-мистецьких заходів є важливою складовою для формування позитивного іміджу України.
– Візуальне мистецтво, зокрема театр, – це сфера, в якій українці можуть заявити світові як про свій фаховий хист, так і донести особливості національної ментальності. Крім того, українцям, які проживають закордоном, важливо проявляти свою єдність, плекати традиції. Такі фестивалі, як «Схід – Захід», та подібні імпрези міжнародного рівня виконують водночас значущу комунікаційну місію, забезпечують міжкультурний діалог. Це важлива складова у контексті того, що Україна обрала для себе європейський вектор розвитку, – підкреслила Ольга Шахін.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", фестиваль українського театру в Польщі