Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Випускники Великогаївської школи розривають шаблони та ламають стереотипи


Опубліковано: 4 Червня 2019р. о 9:30

Випускний у Європі коштує стільки ж, скільки випускний у ресторані

Для випускників шкіл настає радісна пора. Відучившись або відмучившись, у кого як, юнаки і дівчата вступають у доросле життя. А для батьків це ще й час хоч і запланованих, але солідних витрат, які добряче вдарять по сімейному бюджету.

Останніх кілька років випускні вражають. Батьки та їхні діти готуються до цього свята, як до весілля. У Тернополі є магазини, де сукня може коштувати і 500, і 900 доларів. А ще витрати на зачіску, макіяж, живу музику, столи, фотографа. Дивно, що в ХХІ столітті такі пафосні банкети влаштовують. Така мішура, марнота марнот, адже іноді з гаманця зникає і 30 тисяч гривень.

Нещодавно наші журналісти із задоволенням дізналися, що цього року випускники з Великих Гаїв замість традиційного випускного із пафосними сукнями, фантазійними зачісками і столами, що гнуться від страв, їдуть у подорож за кордон. За витратами така подорож на 5-7 днів приблизно дорівнює ціні випускного балу, а інколи й дешевше: 250-350 євро. Зрозуміло, що таке святкування випускного – сучасніше, корисніше, незабутнє і сповнене куражу. Тим часом на території України такі подорожі ще не набрали своєї популярності, хоча є окремі школи у Львові, Києві, Одесі, які вже упродовж кількох років випускні святкують не в ресторанах. Охоче обирають поїздки як у рідні Крапати, так і тури у Європу.

11-класники з В. Гаїв замість випускного поїдуть у Польщу, Чехію та Угорщину

Про те, що випускники замість ресторанних стільців сядуть в автобусні, було вирішено ще у жовтні. Організацією поїздки зайнялися батьки. Вони розповідають, що вартість подорожі – близько 200 євро.

Поки що 15 одинадцятикласників складають ЗНО, але одразу після вручення атестатів вирушать у хвилюючу подорож. Випускники побувають у Польщі, Чехії та Угорщині. В Кракові зупиняться не надовго, у Празі проведуть дві ночі і стільки ж у Будапешті.

Хлопці та дівчата з нетерпінням чекають на подорож. Усі учні таким форматом випускного задоволені.

– У нас незвичний клас, ми, навпаки, хочемо більшого. Поїздка у Європу – це  краще, аніж банально святкувати класичний випускний, – прокоментував випускник Роман Кльоцько.

Сама ідея випускного в якомусь ресторані – це вже заїжджена тема, – підтримує однокласника Роман Усак.

– З одного боку, просто один вечір у ресторані провести  з зачіскою, а з другого, провести цілий тиждень із друзями в компанії і залишити спогади на все життя – це ж так круто, – розповідає одинадцятикласниця Оксана Римар.

Як розповідає класний керівник, за увесь час навчання клас зарекомендував себе як дуже активний та легкий на підйом. Вони об’їздили чи не всю Україну з екскурсіями. Це ж і додатково згуртувало, і здружило випускників.

Коли ми подорожували Україною, то були зачаровані красою нашої країни. Зараз хотіли би побачити світ та Європу. Це спільна ідея дітей, батьків та моя, – розповідає Людмила Кравчук, класний керівник одинадцятикласників.

А як в інших країнах світу?

У США випускні проходять із розмахом. Бал можуть влаштовувати лише учні двох останніх класів американської школи – 11-го і 12-го. Організація події починається за рік до неї. На початку останнього навчального року випускний клас обирає членів спеціального комітету, який організовує захід. За кілька місяців до балу починається розсилання запрошень. Випускники можуть запрошувати кого завгодно, єдина вимога – той, хто запрошує, повинен бути учнем 11-го або 12-го класу. Квиток на бал коштує 30-50 доларів – ці гроші йдуть на оплату роботи діджея і покупку безалкогольних напоїв. Алкоголь на випускних США суворо заборонений.

У Німеччині випускний святкують у два етапи після оголошення результатів підсумкових іспитів. Перший візит – Abifeier – неформальне святкування, перекладається дослівно «святкування атестата». Abiball – офіційний випускний вечір із дрес-кодом. Колишні учні самі вирішують, будуть вони проводити цей захід чи ні. На випускному в Німеччині можна пити, тому що за законом німцям робити це можна із 16 років, а багатьом на момент закінчення навчання вже є 18. Abiball триває до самого ранку, потім молоді люди зустрічають світанок і прощаються зі школою.

Випускний вечір в Японії проходить в останні дні березня, так як у квітні повинен початися новий навчальний рік. Школярі одягають на це свято повсякденний одяг. Дівчатка – традиційну матроську форму, хлопчики – чорну шкільну форму. Церемонія випускного вечора проводиться у великій актовій залі школи. Слово надається директору, який вручає дипломи, потім кращі учні виходять на сцену і говорять подячні слова вчителям. У кінці церемонії кожному випускнику вручається альбом із фотографіями однокласників. Після закінчення урочистої частини всі гості просто розходяться по домівках. Цікава традиція: дівчата на випускному просять у юнаків ґудзик від піджака, так як він знаходиться найближче до серця, і юнак віддає його тільки тій дівчині, яка йому подобається.

В Італії офіційного випускного немає. Випускники зазвичай самі організовують неофіційну вечірку під назвою i cento giorni (сто днів). Вона проходить за 100 днів до випускних іспитів у місці, яке вони самі для цього вибирають.

У свою чергу ми щиро сподіваємось, що у найближчому часі формат випускних у подорожі набере шаленої популярності. Адже подорожі розширюють кругозір, навчають швидко приймати рішення та отримувати задоволення, цінувати маленькі речі, зрозуміти себе і як не боятися спробувати щось нове. Погодьтесь, надзвичайно важливий досвід на початку нового дорослого життя.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше