З кожним роком зростає виробництво та споживання електроенергії, а відтак і кількість людей, які у процесі своєї життєдіяльності використовують електричні пристрої та установки. Тому питання електробезпеки набувають особливої ваги.
«Із настанням літніх канікул батькам потрібно особливо пильно стежити та нагадувати дітям про правила безпеки, – говорить помічник голови правління генерального директора з питань охорони праці ВАТ «Тернопільобленерго» Володимир Остапюк. – Адже під час літніх канікул діти більше часу проводять без нагляду дорослих і їхня дитяча цікавість може призвести до трагічних наслідків».
Сторонні особи, а особливо діти, часто не розуміють усієї небезпеки, яку в собі приховує електричний струм. Саме з цієї причини цьогоріч в Україні вже сталося кілька смертельних випадків. Тому аби вберегти людей від нещасних випадків, адміністрація ВАТ «Тернопільобленерго» черговий раз нагадує про основні правила електробезпеки як дома, так і поблизу електрообладнання.
Зокрема потрібно звернути увагу на те, що перш ніж увімкнути побутовий прилад у штепсельну розетку, необхідно оглянути, чи не пошкоджена вилка, та перевірити неушкодженість ізоляції електричного проводу. Для того, щоби вимкнути побутовий прилад зі штепсельної розетки, потрібно триматися за вилку, а не за шнур, не вставляти у штепсельну розетку цвяхів, шпильок та інших предметів. Заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі мокрою чи вологою ганчіркою, доторкатися до електроприладів мокрими руками, коли вони ввімкнені в електромережу. Не затискати електропроводи дверима, віконними рамами; необхідно стежити, щоби дроти не потрапляли під ніжки столів та стільців; не можна прикріпляти електропровід до труб опалення, водопровідних, каналізаційних мереж та що-небудь вішати на електропроводку. Адже ізоляція проводу може пошкодитись, що призведе до ураження електричним струмом.
Також потрібно звернути увагу дітей на те, що не можна проводити будь-які ігри, в тому числі футбол та волейбол чи схованки, поблизу трансформаторних підстанцій, ліній електропередач, а також залазити на електроопори. Забороняється самовільно відчиняти двері трансформаторних підстанцій, заходити у приміщення та наближатися до струмопровідних частин, які знаходяться під напругою, це може призвести до смертельних наслідків.
ВАТ «Тернопільобленерго» просить батьків ще раз нагадати дітям основні правила електробезпеки. Дітям варто наголосити: якщо вони виявлять обірваний провід лінії електропередачі, пошкоджене обладнання чи відчинені двері трансформаторних підстанцій та електроустановки, необхідно негайно повідомити про це дорослих, а також диспетчера РЕМу і в жодному разі не наближатися до місця пошкодження. Зайва цікавість може коштувати дитині життя!
Відділ зв’язків із громадськістю ВАТ «Тернопільобленерго»
Джерело: Тижневик "Номер один"