«Хлібна» забава відбулась у Настасові Тернопільського району. Напередодні Яблучного Спаса у селі провели вже традиційний фестиваль «Свято хліба». Наші кореспонденти не оминули таку цікаву подію увагою і відгуляли свято разом з усіма відвідувачами.
«Збираємося разом, аби подякувати Богу та один одному за зібраний урожай»
День неділі всіляко сприяв такому дійству. В мальовничому куточку села біля озера зібралися жителі Настасівської громади – із сіл Настасів, Йосипівка та Мар’янівка, пайовики, працівники компанії «Агропродсервіс», а також приїхали багато гостей з обласного центру. Для того, аби потрапити на «Свято хліба», неодмінно потрібно було пройти стилізовану браму, зроблену з пахучого сіна. Далі відвідувачів зустрічали усміхнені дівчата у вишиванках і пригощали паляницями з маком або, як їх ще називають, «шуліками». Це обрядова їжа на Спаса, і кожен бажаючий мав нагоду її скуштувати, аби сповна відчути традиції свята Преображення Господнього. Також кожен учасник свята міг поласувати смачною випічкою від місцевих господинь, запивши її молоком. Найбільше до смаку така забава була діткам, які з великим задоволенням мачали пампухи у тарілки з медом. На території фестивалю працювали фуд-корти, пригощали аграрним кулішем, для найменших гостей свята працював дитячий майданчик з атракціонами. Також важко було не помітити величезні корзини, у яких переливалися на сонці соковиті яблука, котрі міг скуштувати кожен бажаючий. Навколо сцени облаштували своєрідний амфітеатр із тюків сіна, де всі бажаючі переглядали святковий концерт. Кращим працівникам жнивної кампанії вручили подяки, а після цього гостей розважав Настасівський народний аматорський хор, народний аматорський ансамбль «Юність», гурт «Настасівські музики» та багато інших.
– Уже 20-й рік поспіль ми збираємося разом, аби подякувати Богу та один одному за зібраний урожай. Рік від року відрізняється і погодою, і нашими можливостями, і форматом жнив, але ми завжди з оптимізмом кажемо: «Буде хліб – буде і до хліба». Сільськогосподарський 2019 рік був непростим, я щиро дякую всім, хто у цих погодних умовах боровся за цьогорічний урожай. Цей рік особливий тим, що рівно 20 років тому перші пайовики села Настасів довірили моїй компанії свою землю. Тоді ці люди стали нашими надійними партнерами. Цього року довіра людей помножилася в рази, більшість із них довірили мені представляти інтереси наших міст та сіл у парламенті. Я дякую усім за довіру! Зараз новий етап служіння людям. Попереду ще багато здобутків! – сказав засновник компанії «Агропродсервіс», новообраний народний депутат України Іван Чайківський.
«Кожна 10 тонна хліба на Тернопільщині зібрана на полях компанії «Агропродсервіс»
Про те, як працювалося людям, розповів генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран.
– Кожен сільськогосподарський рік відрізняється. Ми, хлібороби, говоримо, що працюємо у лабораторії під відкритим небом, тому залежимо від погоди. Так, були труднощі, але наші працівники та спеціалісти прикладають максимум зусиль для того, щоби ми могли плекати землю і забезпечувати економічний ріст нашого підприємства. Нашими хліборобами цього року зібрано 110 тисяч тонн зерна, обмолочено 20 тисяч гектарів ранніх зернових. Взагалі кожна 10 тонна хліба області зібрана на полях компанії «Агропродсервіс», – поділився здобутками Андрій Баран.
«Хліб – то центр людського життя, і треба його вміти поважати й любити»
Також відвідувачі на святі хліба та урожаю мали нагоду обрати кращий коровай та зробити красиві фотографії, використовуючи яскраву фотозону. Окрім ідейних натхненників, ми поспілкувалися з гостями фестивалю і поцікавились у них, чи подобається їм мистецько-гастрономічне дійство.
– Я вже другий рік поспіль на цьому фестивалі. Мені все дуже подобається. Усе так гарно прикрашено, багато декорацій, усі такі нарядні, усміхнені, у вишиванках. Хочу сказати дякую усім тим, хто приєднався і створив для нас таке свято, – розповідає мешканка села Настасів пані Марія.
– То файно, що зробили для людей таку забаву, і для старих, і для малих, і не дуже старих. Ми маємо свій фестиваль і не треба їхати до міста. Думаю, що ще кілька років і до нас уся область буде приїздити, а потім, може, і вся Україна. Знаєте, хліб – то центр людського життя і треба його вміти поважати й любити. А ще людей, які той хліб вирощують. Не просто так кажуть: «Хвала рукам, що пахнуть хлібом», – наголосив місцевий мешканець Володимир Петрович.
Вікторія Ушакова
Джерело: Тижневик "Номер один"