У мене вже повністю новорічний настрій, незважаючи на погоду. Взагалі з другої половини грудня у мене щороку пурхають метелики у животі від того, що скоро прийде ніч чудес і обов’язково прийдешній рік буде кращим за попередній. І ось цього року я задумалася: а чому ми всі сподіваємось, що після ударів годинника щось зміниться? Чому всі кажуть, що 1 січня все буде по-іншому? Що ж такого сакрального приховує новорічна ніч?
Якщо заглибитись в історію, дослухатись до голосу предків та почитати відповідну літературу, стане відомо, що справжній Новий рік зустрічали у ніч переходу з лютого місяця на березень. Тобто у ніч з 28 лютого на 1 березня або 29 лютого, якщо рік високосний. Саме тоді відбуваються справжні природні дива, адже природа скидає з себе зимову завісу. Так само і людський організм. Він стає більш активним, поповнює запаси енергії. Дні стають довшими, сонечко світить тепліше і яскравіше, починає все зеленіти та буяти. Саме цей період слід вважати Новим роком, адже розпочалася нова ера – тепла та зелені. Однак із часом з багатьма подіями, які відбувалися й описувалися інколи у викривленому вигляді, ця традиція забулася. І ось Новий рік уже століттями святкують по закінченні грудня. Саме цю дату люди увіковічили своїм настроєм, атмосферою свята та енергією.
У новорічну ніч прийнято загадувати бажання, підкріпити їх сильною вірою, і тоді вони обов’язково збудуться. Чому ж саме цю ніч вважають якоюсь чудесною? Насправді це через те, що ми з вами в душі досі діти. Можливо, хтось образиться й активно заперечуватиме цей факт, однак це так. Хтось із нас дуже швидко ріс і в нього не було часу бути дитиною, але маленька дівчинка чи хлопчик залишилися у душах кожного з нас. Це факт! По-іншому ми не можемо пояснити оцей грайливий настрій у ніч із 18-го на 19 грудня, активне приготування у святкову ніч і записування на папірцях своїх бажань. До прикладу, досі не розумію, чому саме в ніч Святого Миколая з донькою лягаю скоріше спати. Давно знаю, що чудесний дідусь не принесе мені пакуночка, але отримати щось смачненьке від рідних усе ж таки очікую. Коли я була маленькою, то з сестрою у ніч отримання солодких згорточків обов’язково лягали спати разом. І якщо одна з нас намацувала шарудливий пакуночок, прокидалася і будила іншу. До ранку ми вже не спали.
Найбільш вагомим поруччям у всіх цих «чарівних» ситуаціях є віра. Коли людина вірить у дива, знаки, секту, прикмети, вони обов’язково знаходяться поруч неї, незважаючи на її вік та стать. Люди хочуть почати нове життя з настанням Нового року, вони вірять у це, чекають цього. Ми віримо у Миколая і не чуємо, як він нам дарує подарунки. Ми віримо у те, що самі собі придумаємо, і це нам допомагає. Насправді без віри людина жити б не могла. Це її кріпить, дає їй наснагу та жагу жити. Навіть ті, котрі кажуть, що зневірились, все одно мають залишки віри та надії у щось або когось.
Однак часто буває так, що зміни після бамкання годинника тривають не довго. Чого ж так, чого бракує? Знову ж таки віри, бажання у новорічну ніч повинні бути від серця, це ті речі, заповітні бажання, котрі належать лише вам. Важливо не розповідати своїх бажань, а довгий час носити в серці і випустити у вільний політ під бій курантів. Також важливим аспектом здійснення бажання є віра у те, що як не цього місяця, то наступного воно обов’язково збудеться. Не варто розчаровуватись у сакральності даного часу. Безліч людей чекають цієї ночі, всі натхненно готують своє життя до змін. І в час переходу в світі відбуваються колосально важливі зміни у свідомості людей. Адже всі чогось хочуть і щось просять. Енергетика, яка витає у будинках, містах, країнах – неймовірна. Варто лише її відчути і вчасно загадати бажання.
Ніколи не можна казати, що чудес не буває, бо кожен із нас стикнувся з цим не раз. Народження дитини – це найбільше чудо, яке можна побачити та відчути, адже із клітини розміром із сірникову голівку виростає повноправний громадянин країни.
Ми, люди, і є диво, ми диво носимо в собі. Варто лише захотіти це бачити і частіше до нього звертатися. Якщо ми розпізнаємо диво у собі, тоді нам не треба чекати новорічної ночі, аби щось змінити. Зміни почнуться вже завтра.
2020 рік буде дуже важким. Астрологи прогнозують наближення кінця світу, «пророки» з Росії кажуть, що нам залишилося не більше пів року і саме 2020-й стане вирішальним для всіх. Ми не можемо переконатися у достовірності цієї інформації. Однак віра – це настільки потужний елемент нашого з вами існування, що ми здатні це відвернути. І це також є дивом. Простим рецептом на щодень є радість. Усміхайтеся, тіштеся, будьте щасливі, бо ви тут, ви живі.
Соломія Вершигора
Джерело: Тижневик "Номер один"