Минулий робочий тиждень для тернопільських депутатів завершився продуктивно. Відбулося сесійне засідання, на якому було ухвалено близько двохсот рішень. Як завжди, «найцікавіші» питання внесли з голосу. А розпочалася сесія Тернопільської міської ради із тарифної проблематики, яка зачіпає всіх, хто їздить громадським транспортом.
Як відомо, головна складова у тарифі на пасажирські перевезення – вартість пального. Коли вона зростає, перевізники постійно звертаються до мерії про перегляд плати за проїзд у сторону його збільшення. Останнім часом на ринку паливно-мастильних матеріалів сталося суттєве падіння цін, однак тарифу на проїзд у громадському транспорті ніхто знижувати не збирався. Це питання на початку сесії підняв депутат Тарас Білан.
– За даними, які мені озвучили на заправці «Shell», вартість дизельного пального зменшилась із 30 грн. до 17 грн. 30 копійок. На сесії я запропонував доручити тернопільському міському голові та виконкому розглянути питання про зниження вартості проїзду в громадському транспорті і в 10-денний термін повідомити про ухвалене рішення депутатський корпус та громаду Тернополя. Однак мер Сергій Надал проголосував «проти», і загалом протокольного доручення не підтримано. Сумно, адже ціна на солярку впала, а ціни на транспорт – ні, – каже Тарас Білан.
Як ми й анонсували, депутати планували віддати чимало землі під гаражі. Так воно власне і сталося. Було роздано близько 180 місць під гаражі. Якщо вони для одних є, то кожен із тернополян має законне право звернутися до міської ради та вимагати собі гараж. Адже на черговій сесії планують ще гаражів приблизно сотню роздати. Хоча одразу попередимо тернополян, щоби вони не розчаровувались, коли їм прийде відмова, бо землю під гаражі здебільшого роздають «потрібним» людям. А далі схема проста – кілька ділянок об’єднують в одну, змінюють цільове призначення і пропонують бізнесменам за великі гроші…
Коли ж наближався до завершення розгляд основних і додаткових питань порядку денного, на прохання однієї із фракцій було взято перерву, після чого докинули додатковий порядок денний №2. Депутати не особливо переймалися цим фактом, який у принципі не прийнятний, голосували монотонно, майже одноголосно, без обговорення, адже більшість із них добре знали, кому і за що виділяють ту чи іншу землю. До прикладу, інвестиційно привабливу ділянку площею 9 сотих у напрямку виїзду з Тернополя на Кременець (питання №181) можна було би продати з аукціону, а зароблені кошти потрапили б у бюджет із користю для громади використані. Натомість вона відходить безкоштовно, народні обранці змінюють її цільове призначення для будівництва й обслуговування будівель торгівлі. Або на межі вулиць Опільського – Крушельницької у самому центрі міста ділянка площею 67 сотих без аукціону йде під багатоквартирну житлову забудову. Натомість дивним чином не ухвалюється рішення про поновлення договору оренди землі тому ж ТзОВ «Ватра», яку товариство має під своїми будівлями десятки років.
Ще варто теж зауважити, що на сесії, яка, згідно з розпорядженням міського голови, відбувалася без громадських активістів і журналістів, уперше за останній час був присутній міський прокурор. Сподіваємось, він детально вивчить ухвалені рішення та з його боку буде відповідна реакція.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернополя, сесія тмр