Найсвіжіше:
• У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира
rss

Хто керує автомобілем – ви чи ваш мобільний телефон?


Опубліковано: 18 Січня 2021р. о 10:50

Вірогідність дорожньо-транспортної пригоди збільшується у чотири рази, якщо розмовляти по мобільному телефону. Якщо ж набирати SMS-повідомлення, пильність зменшується у шість разів. Ті ж, хто під час руху телефоном не користується, але не проти “поклацати” пристрій у заторі або ж коли на світлофорі червоне світло, також наражають на небезпеку, адже людина може не побачити та не зреагувати вчасно на аварійну ситуацію.

Користуватися телефоном під час керування автомобілем, можливо, й інколи потрібно, але через неуважність можна потрапити в ДТП

«Переконалися, що всі автомобілі зупинилися, можете рухатися»

29 червня 2020 року в місті Ізюм (Харківська область) близько 4 години ранку сталася смертельна аварія за участю двох молодих дівчат. Мотор автомобіля буквально викинуло, а від самої автівки залишилася купа металобрухту. Згодом у мережу потрапило вже посмертне відео дівчат. На ньому чітко видно, як одна керує автомобілем, а інша знімає на мобільний телефон, з якою швидкістю їде авто. За мить лунають страшні звуки, гуркіт машини, яка злітає у кювет, та останні крики молодих леді. Пів року тому ця історія набула неабиякого резонансу, але все ж таки багатьох вона так і не навчила, що користування мобільним телефоном під час руху машини може бути фатальним як для вас, так і для тих, хто переходить дорогу або знаходиться в салоні.

Депутатам варто запровадити штрафи для пішоходів, котрі користуються телефонами, переходячи дорогу. Впевнені в цьому поліцейські та водії. Бо вони через неуважність потрапляють під колеса. Хоча самі водії теж цим грішать.

Журналісти нашого видання провели соціальний експеримент. Довгий час ми їздили по Тернополю і натрапили аж на шість випадків, коли саме пішохід був неправий. Рухаючись по пішохідному переході, ви повинні переконатися, чи зупинилися всі автомобілі, а не як «слон» перти, бо ви йдете по «зебрі». Молодий юнак, не реагуючи на сигнал тролейбуса (який є дуже дзвінким), спокійно перейшов дорогу на проспекті Степана Бандери на останніх секундах світлофора. На вулиці Миру закохана пара не поспішала переходити ту саму «зебру», більше того, їхня увага була прикута одне до одного, а не до небезпеки на дорозі. А ось біля Тернопільської психоневрологічної лікарні чолов’яга так емоційно пояснював по телефону щось своїм товаришам, що забув про те, що варто глянути у дві сторони. Фура ледь встигла зупинитися, а чоловік ще спромігся показати водієві середнього пальця, мовляв, «куди їдеш…».

Не завжди у ДТП винен водій, адже багато хто не розуміє простих речей. Легкова машина, котра є справною і «взута» відповідно до погоди, важить приблизно дві тонни. Тепер додайте сюди погодні умови – сніг, дощ, ожеледицю, і задайте собі запитання: чи зможуть дві тонни зупинитися в ту саму секунду, коли ви вирішили перебігти дорогу?

– Дуже добре, що ви підняли це питання, бо пішоходи бувають часто неправі. Я 12 років за кермом і розумію, про що говорю. Коли діти перебігають дорогу, не дивлячись по сторонах, це взагалі страшно, їдеш як на голках. А коли ще темна пора доби і всі одягнуті в чорні куртки чи пальта – це жах. Мобільні телефони – окрема катастрофа нашої країни. Не тільки водіїв треба штрафувати, а й пішоходів, які користуються навушниками, блютусами й іншою технікою, котра відволікає. Під час їзди мій телефон стоїть на панелі управління, і коли хтось телефонує, вмикаю гучномовець. Якщо це не термінова справа, прошу зателефонувати пізніше. Розмовляти можу з дружиною чи дітьми, це виняток, – розповідає водій Анатолій.

– Переходжу дорогу там, де є світлофор. Кілька років тому потрапила під колеса. Тому зараз шукаю працюючий світлофор і переходжу вулицю лише там. У мене дикий страх до автомобіля. Але після катастрофи я зрозуміла, що не лише водій буває неправий. У моєму випадку винен водій, адже їхав із забороненою швидкістю, але, можливо, я би скоріше зреагувала, якби була уважнішою, – каже  тернополянка пані Ірина.

У 2017 році Ірина потрапила у ДТП. Водій не встиг зупинити авто, і дівчину «зачепило». Все обійшлося більш-менш добре. З її слів, водій сам не на жарт злякався, оплатив усе лікування і поставився до цієї пригоди як  до власної трагедії. Тоді дівчина потерпіла лише від сильного переляку, синців, забоїв та зламаної ноги. Розповідає, що того вечора зустрілася з подругою, на годиннику була 16:30, сутеніло, адже був грудень. Подруга Ірини перейшла дорогу швидше, а сама ж дівчина настирливо шукала телефон, який «розривався». Крокуючи і шукаючи його, вона не почула, як авто сигналило саме їй.

– Я не водій, не маю бажання вчитися їздити за кермом. Але розумію, що в більшості випадків усі звинувачують водіїв, звісно, є моменти коли їх виправдати не можна. Але у моїй ситуації, якби я не ловила гав, усе було б добре. Тому я вважаю, що увага повинна бути на першому місці, а вже потім усе інше, – додає Ірина.

У Литві від початку 2020 року за використання гаджетів почали штрафувати і пішоходів. Адже там щороку під колесами автівок гинуло до сотні людей. Схожі закони діють у США та Німеччині. Зовсім відучити пішоходів від телефонів не вдалося, але кількість аварій з цієї причини суттєво зменшилась. Українські правоохоронці чекають, коли й наші законодавці внесуть такий пункт у закон.

На Тернопільщині кількість ДТП зростає з кожним днем, більшість водіїв не зізнаються, що під час їзди розмовляли по мобільному телефону. Всім добре відомо про штрафи, але цими правилами нехтують.

– Розмовляєте по телефону за кермом – наражаєте на небезпеку себе та інших! Під час розмови по мобільному телефону реакція людини сповільнюється. Тож водієві потрібно більше часу для реагування на складну дорожню ситуацію. Однак більшість водіїв не звертають уваги на такі «дрібниці». Не варто користуватися телефоном за кермом, адже практично всі водії, за невеликим винятком, схильні до ефекту перемикання уваги з керування автомобілем на розмову. Згідно з Правилами дорожнього руху, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання). Відповідальність за порушення заборони користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці, визначається ч.2 ст.122 КУпАП, а відтак карається штрафом 425 гривень. Водночас закон не забороняє користуватися пристроями hands free, оскільки водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки (наприклад, Bluetooth-гарнітури). Водій авто несе відповідальність не тільки за себе, а й за безпеку оточуючих. Будьте уважними – не відволікайтеся, – застерігає старший інспектор прес-служби управління патрульної поліції в Тернопільській області Катерина Басалига.

Отож закликаємо всіх водіїв та пішоходів: відкладіть свій мобільний телефон, навушники або засоби зв’язку на час, коли ви за кермом або ж переходите дорогу. Якщо ви батько чи мати, то подавайте своїм дітям правильний приклад. Своєю увагою повинні керувати ви, а не ваш гаджет…

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше