Адвокат, засновник SENSUM Law Firm Віталій Жадобін радить у випадку вимагання колекторами сплати чужого боргу, якщо такі пропозиції надходять у формі:
- дзвінків на приватний чи робочий телефон,
- повідомлень у месенджерах,
- на електронну пошту;
- на сторінки в соціальних мережах,
звертатися по захист своїх прав до кіберполіції (Департаменту кіберполіції Національної поліції України).
Для звернення до цього органу можна скористатися зразком заяви про злочин, який надав адвокат.
У таких діях вбачаються кримінальні правопорушення, передбачені, крім іншого:
- положеннями статті 182
- та статті 189 Кримінального кодексу України.
А оскільки вони вчиняються через електронні шляхи комунікації, то звертатися треба саме до кіберполіції.
Положеннями ст. 182 КК України визначено, що злочином є незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації.
Інакше кажучи, якщо ви особисто чи через уповноваженого представника не передавали інформацію про себе особам, які до вас дзвонять, то, скоріш за все, інформацію про вас отримали незаконно.
Згідно з положеннями ст. 189 КК України, вимога передання чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, чи розголошення відомостей, які потерпілий або його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання), також передбачають кримінальне покарання.
Нагадаємо, раніше адвокат Віталій Жадобін розповів, як діяти, коли нав’язливі колектори дзвонять, щоб змусити вас повернути чужий борг.
Джерело: Право