Баклажан — виходець зі східних країн із теплим кліматом. Попри появу різних сортів і гібридів, паслін чорноплідний залишається теплолюбною примхливою рослиною. Посадки можуть припинити розвиток через перепади температури, недостатню освітленість, погане живлення і безліч інших факторів. Крім того, рослина може не зацвісти, скинути квітки чи зав’язі, або в кінцевому підсумку плоди будуть дрібними. Щоби виростити великі баклажани, потрібно знати деякі секрети.
Основні умови для вирощування баклажанів
- Температура повітря вночі – не нижче + 18 градусів, удень – не нижче +25.
- Відсутність різких перепадів температури.
- Велика кількість світла.
- Розпушування ґрунту щотижня.
- Родюча пухка земля, що складається з перегною, дернового ґрунту, торфу.
- Внесення підгодівлі кожні 2 тижні. При цьому чергувати органіку з мінеральними добривами.
- Частий полив невеликими порціями теплої води.
Навіть за умови дотримання всіх цих умов посадки можуть хворіти, уражатися шкідниками, плодоносити слабо. У результаті втрачається сенс вирощування примхливої культури, але якщо дотримуватись рекомендацій, можна виростити великі баклажани.
Як виростити величезні баклажани
- Не пікірувати і не пересаджувати рослину, бо вона має слаборозвинене коріння, яке після найменшого травмування перестає розвиватися. Можна садити овоч прямо в ґрунт, вирощувати в теплиці або висівати насіння на розсаду в горщики з торфу.
- Полити водою з додаванням спеціальної речовини для утворення коріння через 2-3 тижні після появи сходів.
- Підтримувати ґрунт завжди трохи вологим. Паслін чорноплідний не виносить пересихання землі і перезволоження теж. Тому під час посадки на дно лунки укладається дренаж: галька, бита цегла або керамзит.
- Проводити полив після заходу сонця кожен день при відсутності опадів.
- Прищипувати центральне стебло, коли воно досягне висоти 30-35см, а також видаляти слабкі бічні відгалуження. Варто залишити 3-4 сильних бічних пагони, щоби кущ не був загущений.
- Прикривати поверхню ґрунту товстим шаром органічної мульчі — не менше 5 см. Це дозволяє виключити охолодження і перегрівання ґрунту, випаровування вологи. Мульчувати допускається соломою, підсушеною травою, корою, тирсою.
- Накривати грядку на ніч агроволокном, якщо очікується різке зниження температури повітря. Вранці укриття можна зняти.
Завдяки дотриманню всіх правил можна отримати урожай величезних баклажанів, готувати з них закуски, перші й другі страви.
Джерело: Тижневик "Номер один"