“Український Стоунхендж”: археологи під Дніпром знайшли курган віком понад 5 тис. років. Стародавнє поховання, яке вдалося розкопати дослідникам, датується бронзовим століттям.
У селі Новоолександрівка (Дніпропетровська область) археологи відшукали майже 8-метровий курган, у якому ховали своїх померлих індоарійські племена.
Розкопки в цьому районі почалися ще на початку квітня і подібних могил тут з десяток: від епохи бронзи, скіфів і до середньовіччя.
Але цей курган, який може стати українським “Стоунхенджем”, з’явився близько п’яти тисяч років тому. За словами археологів, стародавнє поховання 7,5 метрів заввишки і 5 метрів завширшки, в ньому здійснювали поховання близько тисячі років.
Через тиждень від початку розкопок фахівці виявили скелети в 11-ти старовинних похованнях бронзової епохи, розбиті глечики і кам’яні брили. У цьому пагорбі, ймовірно, ховали вождів і шаманів.
“Він (курган — ред.) символізує дуже великий обсяг трудових витрат на його будівництво. Це означає, що людина, поховання якої пов’язане з цим, мала досить високу повагу в тодішньому суспільстві. І тому її одноплемінники висловили всю повагу до цієї людини через витрати на спорудження похоронного комплексу”, — заявив у коментарі журналістам начальник експедиції охоронної археологічної служби України Дмитро Тесленко.
Археологи зазначають, що стародавні племена розміщували кам’яні плити по колу, і їх підганяли один до одного з метою зміцнити всю конструкцію. Надгробні плити вирізали вручну, а на місця поховання їх транспортували по воді. Більше того, ці плити, за словами дослідників, старші на 500 років за піраміди Гізи.
У ході розкопок археологи знайшли 15 подібних брил і кожна з них має своє сакральне значення.
“Саме наявність цього кромлеха — це перш за все функція стримування земляного насипу і також функція сакральна. Тобто, функція огорожі світу померлих від світу живих”, — пояснив науковий співробітник дніпровської археологічної експедиції Ярослав Ярошенко.
Джерело: https://focus.ua/
Мітки: курган, Український Стоунхендж