Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Чи готові жителі Тернопільщини вакцинуватися втретє, і що відомо про імунізацію дітей?


Опубліковано: 13 Жовтня 2021р. о 22:00

Із кожним днем статистика із захворюваності на ковід зростає, і це при тому, що велика кількість жителів Тернопільщини уже вакциновані. Багато хто вже отримав другу дозу вакцини і задумується над третьою. Також стало відомо, що багато людей говорять і про імунізацію дітей. Хтось робив би це негайно, а інші бояться навіть про це думати, вважаючи що дана вакцина може запустити незворотні процеси в дитячому організмі.

Запитання від читачів

– Доброго дня! На теренах інтернету дуже багато інформації. Вакцинація вже обросла міфами, і не відомо, чому вірити, а чому – ні. Наша сім’я складається із чотирьох осіб. Старшому сину ось-ось виповниться 12 років, меншій доньці – чотири. Ми з чоловіком уже вакциновані, я двічі «АстраЗенекою», а чоловік один раз «Пфайзером». Його реакція на вакцину була справді дивною, подекуди аж жахала. Того самого дня, ближче до вечора, у нього піднялася температура до 38 градусів, рука боліла, місце, куди вводили ін’єкцію, опухло та почервоніло. Головний біль не давав заснути, але температура трималася рівно на позначці 38 градусів, не піднімаючись. Ми не збивали її, але сімейний лікар сказав прийняти знеболюючі препарати і не терпіти дискомфорту. Два дні такі симптоми були у чоловіка, за цей час він спостерігав зниження апетиту й діарею. У мене ж абсолютно нічого не було ні перший раз, ні другий. Наступного дня після щеплення я пішла на роботу, жодних істотних змін не помічала. Ми плануємо на новорічні свята навідатись до родичів у Канаду. Тому в мене декілька запитань. Чи можна вакцинувати старшу дитину лише за бажанням батьків? Чи можна чоловікові об’єднати вакцину «Пфайзер» з іншою, оскільки подейкують, що першої вже немає, і які симптоми після вакцини є нормальними, тобто коли варто панікувати і їхати у медичний заклад? Дякую.

Аби відповісти на поширені запитання наших читачів, ми звернулися до сімейного лікаря Ольги Сковронської.

Ольга Сковронська

– У нас побутує така думка: найкраща вакцина та, яка є у наявності. Ми не можемо сказати, що певна вакцина гірша чи краща. Усі вони дають приблизно схожий відсоток захисту від важких форм ковіду, від госпіталізації, реанімації та смертності. Щодо вакцини Pfizer, то можу сказати, що вона є найбільш розрекламована, тому про неї так багато говорять і надають їй статусу найкращої. У нас є три види вакцин, усі вони виготовлені за різною технологією і різними країнами-виробниками.

На даний момент в Україні практикується  взаємозаміна двох вакцин, виготовлених за однією технологією, це вакцини Pfizer та Moderna. Наприклад, якщо в наявності немає Pfizer, то друга доза може здійснюватись вакциною Moderna і навпаки.  Країни Європи на даний час поєднують і інші вакцини, до прикладу Pfizer та AstraZeneca, – каже медик.

Знімати неприємні симптоми після вакцинації можна

– Що можете сказати щодо імунізації дітей?

– Імунізація дітей потрібна за календарем щеплень. За бажанням батьків сюди можуть бути включені вакцини, які не входять в обов’язковий список. Щодо вакцинації від коронавірусу, то дозволено це робити лише з дозволу педіатра з 12 років, але це стосується дітей певних категорій, не всіх. Сюди належать діти, які мають важкі хронічні захворювання, і ті, які з певних причин виїжджають за кордон, де є обов’язкова вакцинація (навчання, спортивні змагання).

– Нещодавно Міністерство охорони здоров’я оприлюднило протипоказання до вакцинації від ковіду…

– Так. Єдиним протипоказом до щеплення є серйозні алергічні реакції на введення вакцин у минулому, які призвели до госпіталізації. Тобто якщо є зафіксований факт госпіталізації у стаціонар, тоді з дозволу алерголога таку вакцинацію можна відтермінувати. Супутні захворювання не є протипоказом до вакцинації, навпаки, ті пацієнти, які мають важкі захворювання, повинні би в перших рядах вакцинуватися.  Передусім ми маємо їх захистити, адже вони є в зоні ризику захворіти, потрапити у стаціонар і померти. Тому такі люди мають вакцинуватися у першу чергу.

Відтерміновуємо тимчасово вакцинацію  людям з ознаками гострих респіраторних захворювань до одужання, із загостреннями хронічних захворювань. На момент вакцинування людина має бути здоровою.

– Які реакції організму після отримання вакцини є нормальними?

Ми зустрічаємося з багатьма скаргами після вакцинації, але хочу сказати, що всі вони є допустимими. В основному це підвищення температури тіла, біль у ділянці ведення вакцини, буває висипання на шкірі (рідко), нудота, блювання (рідко), в основному це гіпертермія. Такі несприятливі події тривають один-два дні, і все налагоджується. Із профілактичною метою попереджувати будь-які реакції організму не варто.  Ми радимо всім пацієнтам не терпіти дискомфорту: якщо ви відчуваєте ломоту в тілі, високу температуру, звісно, краще прийняти медикаменти для полегшення симптомів.  

– Що Ви можете сказати стосовно третьої дози?

– Уже ведеться мова про ревакцинацію, бустерну третю  дозу. Але коли це відбудеться, сказати важко, швидше за все через шість місяців після другої дози, а можливо, й через рік. Ті пацієнти, які вакциновані двічі, питають про третю і готові її прийняти. Це свідомі люди, вони розуміють, наскільки захворювання на коронавірусну хворобу  є важким та дає ускладнення. Люди, які вагаються  щодо першої дози, про третю навіть чути не хочуть, але думаю, що все це з часом.

«Повністю із безсимптомним перебігом ковіду не зустрічалася»

– Штам «Дельта» дуже різко увірвався в наше суспільство, що Ви як медик спостерігаєте?

– Цей штам є. І з’явилися  нові симптоми –  це розлади з боку  шлунково-кишкового тракту, блювання, нудота, діарея. Для «Дельти» не дуже характерні втрата смаку та нюху, але й вони тепер знову зустрічаються. «Дельта» дуже контагіозний вірус, тобто зараження практично 100%. Інкубаційний період також проходить швидко, один-два дні від моменту контакту із хворим  – і вже з’являються перші симптоми. Тобто все індивідуально. У першу чергу слід звернутися до сімейного лікаря і здати ПЛР-тест. Ми не відмовляємо в обстеженні жодному пацієнту, навіть із мінімальною симптоматикою.

– Вакциновані двічі теж хворіють?

– Так. Вакцина не гарантує 100% захисту від ковіду, але вона дає можливість перенести його легко,  без лікарняної палати. У нас є пацієнти, які щеплені різними вакцинами і перехворіли вони всі вдома. Серед них люди похилого віку із супутніми захворюваннями, але всі мали  легкий перебіг і одужали.

– Чи спостерігали Ви повністю безсимптомний перебіг захворювання?

– Повністю, ні. Мінімальне першіння у горлі, закладеність носа все одно є, невисока температура присутня. Якщо раніше ми виявляли безсимптомних хворих серед контактних, то зараз немає випадку, де би захворювання  ніяк себе не проявило.

– І на завершення, Ваша думка щодо природніх антитіл. Адже серед людей популярна думка: для чого мені вакцинуватися, якщо я перехворів і у мене є антитіла до хвороби?

– Така думка досить сумнівна. Адже наявність антитіл у крові – це ще не гарантія того, що у вас є імунітет і ви не захворієте. Якщо ви перехворіли на ковід, після трьох місяців ми радимо вакцинуватися. Є пацієнти, у яких антитіла у межах 7-10, після вакцинації вони зростають до 60-100. Антитіла після вакцинації завжди вищі, ніж просто після перенесеної хвороби.

– Спостерігаєте приріст захворюваності та госпіталізації?

– На жаль, так. Госпіталізованих пацієнтів щодня стає більше. І більшість із них не вакциновані. Симптоматика наростає і різко падає сатурація, це говорить про важкий перебіг.

– Можете щось спрогнозувати?

– Ми не хочемо когось лякати, наше завдання – застерегти. Але зараз кількість хворих зростає. На даний час, дивлячись на статистику, де раніше були вказані цифри 60 нових хворих за добу, а зараз 400-600, можемо зробити висновок, що локдауну не оминути. Тому всіх закликаємо подумати про своє здоров’я та своїх родичів і близьких. Вакцинуйтеся, поки маєте час виробити імунітет. Після другої дози має пройти 14 днів, щоби виробився повноцінний захист. Вакцинуватися потрібно, особливо це стосується літніх людей. Існує думка, що перед вакцинацією необхідно зробити додаткові обстеження. Ні, протипоказ є лише один, тому сміливо вакцинуйте себе, своїх бабусь та дідусів, аби продовжити їм повноцінне життя.

 

3 852  нових випадки коронавірусної хвороби

зафіксовано у Тернопільській області станом від початку місяця

до 11 жовтня включно, за інформацією Тернопільського ОЦКП МОЗ України


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше