Таку перевірку вже пройшла ТЗОШ №4. Для цього у правоохоронців є необхідне обладнання, а дані про вакцинацію громадян вже занесені до реєстру.
“Ми маємо службові планшети з відповідним програмним забезпеченням, яке зчитує QR-коди Covid-сертифікатів. У разі виявлення невідповідного сертифікату або фальсифікованого, то дану інформацію ми передаємо та реєструємо на лінії “102”, – розповів інспектор сектору ювенальної превенції Тернопільського районного управління поліції Валентин Бабішевич.
В подальшому щодо таких людей проводитиметься перевірка. Відповідальність за дане правопорушення передбачене статтею 44 з позначкою 3 Кодексу України про адмінправопорушення.
Наразі у школі вже вакциновано 87% персоналу. Двоє працівників мають право на шестимісячне відтермінування щодо у зв’язку із здоров’ям. Решту вчителів з 21 жовтня будуть відсторонені від роботи через відсутність вакцинації.
«Ми завели журнал щодо вакцинації працівників нашої школи і вносимо сюди дані про тих, хто має сертифікати з двома вакцинами, в кого вона одна і коли має бути зроблена наступна. У нас є всі довідки, – каже директорка ТЗОШ №3 Наталія Левенець. – Також перед початком робочого дня вчителі проходять температурний скринінг».
Аби учні молодшої школи не пересікалися із старшокласниками, дзвінки на уроки в навчальному закладі довелося також переробити . Тож в молодших школярів навчання розпочинається на 15 хвилин раніше від дорослих. Як зазначає очільниця школи, учні 1-6 класів коридорами ходять без масок, а з 7 дітки класу — з дотриманням маскового режиму, навіть коли йдуть на фізкультуру чи у їдальню.
В ГУНП у Тернопільській області додають, що перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію працівники патрульної поліції будуть спільно з фахівцями Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб не лише в школах, але й в інших державних установах, у місцях великого скупчення людей – під час перевезень, відвідувань закладів громадського харчування, ринків, торговельних майданчиків.
Джерело: Тернополяни