Медичний журнал Lancet опублікував результати дослідження, яке, зокрема, пояснюють, чому зберігається висока кількість хворих навіть у тих країнах, де високий відсоток вакцинованих.
Вчені встановили , що навіть ті люди, які отримали дві дози вакцини, що вважається критично необхідним, щоб запобігти інфікуванню або звести захворювання до відносно легкої форми, залишаються переносниками вірусу, здатними заражати інших, повідомляють Економічні новини .
Навіть за відсутності симптомів шанси на те, що двічі щеплена людина інфікує нещеплених домашніх, становлять 38%. Якщо ж у сім’ї двічі вакциновано всіх, шанс зараження падає, але теж не до нуля, і становить 25%. Але це мова саме про постійний і тісний контакт із носієм.
Дані Німеччини показують, що загалом після щеплення заражається лише п’ять відсотків. Інститут Роберта Коха опублікував цифри, які показують, що з початку лютого до кінця минулого тижня в країні було 117 763 встановлені випадки, коли були інфіковані повністю вакциновані люди. Усього ж у Німеччині двічі щеплено 55 мільйонів людей, що свідчить про хорошу ефективність вакцин.
Британське дослідження вказує на те, що невакциновані не можуть розраховувати, що присутність вакцинованих рятує їх від ризику захворювання. Отже, вимоги масочного режиму та соціальної дистанції повинні зберігатися для всіх громадян, щоб запобігти поширенню коронавірусу . Крім того, підтвердженим фактом є ослаблення з часом захисту, яку забезпечує вакцина, та потрібне її нове зміцнення за допомогою так званої бустерної дози.
З урахуванням наступаючого холодного сезону, коли люди більше часу проводять у приміщенні поруч один з одним, ці висновки корисно мати на увазі та ними керуватися. Варіант «дельта» вже показав свою помітно більшу заразність у порівнянні зі своїми попередниками, причому навіть на вакцинованих людях. Тому час розслаблятися явно ще не настав, навіть там, де зі щепленнями справи добре. Але таких країн, на жаль, зовсім небагато.
Джерело: "Економічні новини"
Мітки: COVID-19, вакцинація, зараження, хворі