Існуючі вакцини COVID-19, ймовірно, будуть набагато менш ефективними проти варіанту вірусу Omicron, попередив генеральний директор виробника ліків Moderna Стефан Бансел , – повідомляє Euronews .
Стефан Бансел сказав, що велика кількість мутацій у цьому варіанті припускає, що світові вакцини проти COVID-19, можливо, буде потрібно скоригувати, щоб зберегти їхню ефективність проти вірусу, якщо Omicron стане домінуючим.
У понеділок нове керівництво, випущене Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), попередило, що нещодавно виявлений і «розбіжний» варіант є «дуже високим» глобальним ризиком.
Проте глобальний орган охорони здоров’я також наголосив, що все ще існує «значна невпевненість» у тому, який вплив цей варіант може вплинути.
У технічному огляді ВООЗ описала цей варіант як такий, що має «безпрецедентну кількість» мутацій у шиповому білку, імовірно від 26 до 32. Така кількість мутацій потенційно «турбує», оскільки може зробити варіант більш трансмісивним і більш стійким до захисту, що забезпечується вакцинацією або одужанням від інших варіантів COVID-19.
Це пов’язано з тим, що сучасні вакцини проти COVID-19 – як мРНК-вакцини, такі як Moderna і Pfizer / BioNTech , так і вакцини проти вірусного навантаження, такі як AstraZeneca , – працюють, виробляючи копію шипового білка коронавірусу в організмі для атаки імун системи.
Якщо шипований білок « Омікрону » істотно відрізняється від такого в більш старих випадках, це може обмежити ефективність імунної відповіді організму.
Але в інтерв’ю британській телекомпанії Sky радник уряду Південної Африки та епідеміолог Салім Абдул Карім сказав, що, незважаючи на наявність «дуже ранніх доказів» підвищеної передачі інфекції та повторного інфікування у вакцинованих або одужалих пацієнтів, людям не слід «надто багато думати про це, так як це дуже ранні дані».
«Ми отримаємо повну картину лише через три-чотири тижні . Але зараз ми не бачимо жодних тривожних сигналів, про які нам слід турбуватися», – сказав він.
Минулого тижня німецький виробник вакцин BioNTech заявив, що очікує на отримання додаткових даних за новим варіантом протягом двох тижнів, які можуть вказати, чи потрібно йому оновлювати вакцину проти COVID.
За словами генерального директора Moderna, розробка вакцини, специфічної для Omicron, може тривати місяці. Що означає, що Moderna та Pfizer не зможуть отримати мільярд доз наступного тижня, але отримають мільярд доз до літа.
Джерело: СУДОВО-ЮРИДИЧНА ГАЗЕТА
Мітки: COVID-19, вакцини, мутація вірусу, Омікрон, розробка вакцини