Світч дозволяє користувачам підключатися один до одного та до Інтернету та забезпечує легку передачу даних. На сайті https://elmir.ua/switches/ представлені різні види мережевих комутаторів. Кожен тип має свої особливості, тому не завадить звернутися до консультанта, щоб обрати потрібний варіант.
Комутатори Ethernet
Комутатори Ethernet, також відомі як комутатори локальної мережі (LAN), є невід’ємною частиною будь-якої комп’ютерної мережі. Їх можна поділити на дві основні категорії:
- модульні
- фіксовані.
Модульні комутатори
Такі світчі підходять для розширення мережі. Вони дозволяють додавати модулі розширення по мірі необхідності. Модульні світчі забезпечують максимальну гнучкість, але мають відносно високу ціну, бо вони влаштовані складніше, ніж фіксовані.
Фіксовані комутатори
Фіксовані комутатори не розширюються і мають фіксовану кількість портів. Вони поділяються на:
- некеровані;
- частково керовані;
- повністю керовані.
Некеровані комутатори часто використовуються в домашніх мережах та на малих підприємствах. Ці світчі не дозволяють змінювати установки цих перемикачів. Вони підключаються і відразу починають виконувати свою роботу, тому ідеально підходять для домашніх користувачів.
Частково керовані комутатори пропонують базові функції управління з можливістю створення деяких рівнів безпеки, але їх інтерфейс управління більш примітивний, ніж у керованих комутаторів. Такі пристрої мають можливість настроїти такі параметри, як Quality of Service (QoS) та VLAN. Можуть бути корисні, якщо організація має телефони VoIP або є бажання сегментувати власну мережу в робочі групи.
Керовані комутатори мають найвищий рівень безпеки. Вони коштують дорожче, але є найкращим варіантом для організацій, які мають велику мережу або планують розширювати її.
Критерії вибору мережевих комутаторів
При виборі комутаторів варто враховувати їх характеристики. Основні параметри, які беруть до уваги:
- кількість портів;
- швидкість;
- підтримка стандартів PoE.
Комутатори можуть мати від 5 портів до 52 портових конфігурацій. Кількість портів і швидкість потрібно підбирати, відштовхуючись від кількості користувачів та розміру організації. PoE дозволяє розміщувати кінцеві точки у будь-якому місці офісу, тому світчі з підтримкою цього стандарту підійдуть для великих компаній.
Світч — це корисний пристрій, якій дозволяє побудувати локальну мережу. Щоб обрати правильну модель, варто розбиратись в їх видах та проконсультуватись у спеціаліста.