Найсвіжіше:
• Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини
rss

Тернопільщину на Олімпійських іграх представлятимуть п’ять спортсменів і один тренер


Опубліковано: 4 Лютого 2022р. о 22:00

Із 4-го по 20 лютого в Пекіні, столиці Китаю, відбуватиметься зимова Олімпіада-2022. На головні старти чотириріччя Україна відправляє 45 спортсменів, серед яких п’ятеро представників Тернопільщини. Ми вирішили проаналізувати, яким був шлях наших земляків до Піднебесної та що можна очікувати від їхніх виступів.

Два біатлонні капітани

Олена Білосюк

Двома спортсменами Тернопільщина буде представлена в біатлонній програмф. Це  Олена Білосюк, яку в спортивному світі більше знають за її дівочим прізвищем Підгрушна, та Дмитро Підручний. І хоча Олена вже офіційно не представляє наш край, а Київщину, ми її продовжуємо рахувати своєю, бо вона вихованка тернопільського біатлону, до того ж очолює Тернопільський осередок НОКу України.

Дмитро Підручний

– У відборі на Олімпіаду в Китай нашим спортсменам потрібно було виконати один із трьох критеріїв: бути у ТОП-50 рейтингу кубка світу, здобути один із комплектів нагород на етапах кубка IBU або на етапах кубка світу в індивідуальних гонках увійти до першої 20-ки. Олена і Дмитро без проблем здобули олімпійські ліцензії, адже є одними з лідерів національної команди, – розповів колишній старший тренер жіночої збірної України Ігор Починок.

На сьогодні Дмитро Підручний 34-й у світовому рейтингу і є першим номером української збірної, натомість Олена Підгрушна у рейтингу займає 40 місце, поступаючись пальмою першості Юлії Джимі, котра обіймає 32 позицію у світовому біатлоні.   

Біатлоністи на Олімпіаді змагатимуться в кількох дисциплінах: традиційній та змішаній естафетах, індивідуальній гонці, спринті, гонці переслідування і мас-старті (у двох останніх треба відібратися за результатами попередніх стартів).

– Дмитро Підручний сильний у контактних дисциплінах, а саме в гонці переслідування, яку він у 2019 році виграв на чемпіонаті світу, а також в естафеті. Козирем Дмитра є хороший хід по дистанції, натомість він не стабільний під час стрільби. Олена Білосюк – тактично грамотна біатлоністка, з величезним досвідом. Якщо в неї буде все нормально з самопочуттям (останнім часом мала проблеми зі здоров’ям, – авт.), то вона може вдало виступити практично на будь-якій дистанції. Всі очікують від неї успіху в спринті, адже в цій дисципліні вона свого часу здобула «золото» на чемпіонаті світу. Разом з тим вважаю, що вона себе не розкрала в індивідуальній гонці (15 км), адже добре пам’ятаю, як Олена ще юніоркою в 2006 році виграла дві особисті гонки й одну в естафеті на змаганнях у Санкт-Петербурзі й далеко не першим номером поїхала на чемпіонат світу в Лейк-Плесід (США), де єдиною серед українок здобула медаль саме в індивідуальній гонці. І Білосюк, і Підручний, якщо будуть здоровими, однозначно виступатимуть в естафеті, при цьому їх накатують на останній найважчий рубіж, де потрібно показати психологічну стійкість, хорошу швидкість по дистанції та, звичайно, влучну стрільбу на вогневих рубежах, – поділився своїми думками про перспективи наших біатлоністів Ігор Мирославович.  

Нагадаємо, останнє велике досягнення наших біатлоністів на Олімпіаді було в 2014 році в Сочі, де дівчата стали олімпійськими чемпіонками. У тому складі була і наша Олена Білосюк. З того часу багато води утекло, на сьогодні українки у світовому рейтингу лише дев’яті, вони на жодному з етапів кубка світу в сезоні-2021/22 і близько не були до призової трійки. Чого не скажеш про чоловічу збірну, яка, мабуть, уперше за останні роки випереджає в рейтингу жінок (6 місце), у кількох гонках була дуже близькою до п’єдесталу пошани. Тому на сьогодні саме на чоловіків більші сподівання, аніж на жінок, де перед Олімпіадою панує не зовсім хороший психологічний мікроклімат, пов’язаний із суперечностями, хто поїде п’ятим, останнім номером до Китаю («відсіяли» екстернополянку Анастасію Меркушину, яка нині представляє Закарпаття).      

Що цікаво, Олена і Дмитро є капітанами жіночої і чоловічої збірних України з біатлону, тому на них лягає подвійна відповідальність не лише за свій виступ на Олімпіаді, а й за загальнокомандний, адже саме на біатлон серед інших видів спорту в Україні роблять найбільшу ставку.

Досвід і юність кременецьких саночників

Юліанна Туницька
Андрій Мандзій

Два спортсмени з Кременеччини будуть представлені у змаганнях саночників. До Китаю їдуть досвідчений Андрій Мандзій, котрий на Олімпіаді святкуватиме 34-річчя, та зовсім юна 18-річна Юліанна Туницька.

– Міжнародна федерація санного спорту на Олімпіаду відбирала 32 саночники за підсумками семи етапів кубка світу, до уваги бралися п’ять кращих результатів, два гірші  відкидалися. При цьому квота від країни – не більше трьох спортсменів. Кременчани Андрій Мандзій та Юліанна Туницька у підсумковому рейтингу були 29-ми. Загалом Туницька на етапах кубка світу показала найкращий виступ із 21 підсумковим місцем, а Мандзій – 22-м. Також від України відібралися ще двоє львівських саночників-одиночників – Антон Дукач (24 місце) та Олена Стецьків (28 місце), – розповів президент Федерації санного спорту України Анатолій Малищик.

Молодий двоборець потіснив досвідченого 

Дмитро Мазурчук

Ще одним олімпійцем від Тернопільщини стане 23-річний двоборець, кременчанин Дмитро Мазурчук, котрий виграв відбір у свого досвідченого земляка, дворазового учасника Олімпійських ігор, 29-річного Віктора Пасічника. 

– Відбір двоборців проходив на континентальних кубках та кубку світу. Потрібно було потрапити в першу 30-ку. Дмитро Мазурчук на цьогорічних міжнародних стартах після стрибків був 22-25-й, але після проходження по трасі його відкидало на нижчі місця, хоча останній сезон він значно додав саме ходом (у форматі лижного двоборства спортсмени спершу стрибають із трампліна, отримують бали за свої стрибки, які конвертуються у часове відставання від лідера на старті лижних перегонів. А підсумкові результати визначаються на фініші 10-кілометрової лижної частини, – авт.). Дмитро здобув чимало очок на континентальних кубках, де потрапляв до першої 20-ки. А 9 січня ц.р. на кубку світу в італійському Валь-Ді-Ф’ємме Дмитро Мазурчук вперше за останніх три роки здобув для України залікові очки, потрапивши у першу 30-ку. Останнім, хто виборював там очки, був також кременецький двоборець Віктор Пасічник у далекому 2018 році. До речі, Віктор теж претендував на участь в Олімпіаді. Спеціально їздив на змагання в Китай з надією, що покаже результат, який дозволить відібратися на Олімпіаду, але безуспішно – він був далеко за 40-ку. Була надія, що за рахунок того, що Мазурчук здобув очко на кубку світу, йому вдасться підтягнути Пасічника, але МОК розглядав списки претендентів на участь в Олімпіаді у двоборстві і там віддали три місця чомусь росіянам, які в сезоні не здобули жодного очка на кубку світу, – розповів ексзаступник директора обласної ДЮСШ з зимових видів спорту, тренер зі стрибків із трампліна Василь Никифорук.

До слова, до складу офіційної олімпійської делегації включено колишнього двоборця з Кременця, а нині старшого тренера збірної України з двоборства Миколу Івановича Козлова, котрий у Китаї безпосередньо підтримуватиме Мазурчука та надаватиме йому поради, щоби той якомога краще виступив.

– Ми всі мріємо, щоби українські олімпійці і наші земляки зокрема завоювали медалі, бо чого ж туди їхати, якщо не боротися за призові місця. Українські біатлоністи вдало виступали майже на всіх Олімпіадах і навіть завоювали в естафеті золоту медаль. Хоча, як показують передноворічні, новорічні й післяноворічні етапи кубка світу, в наших біатлоністів не все клеїться. І цьому десь є виправдання, бо якщо подивимося на Україну, то ми не маємо жодної серйозної бази підготовки. Зараз у Буковелі зводять біатлонний стадіон. Але чи зможемо туди повезти біатлоністів? Один-два рази зможемо, однак це буде дороге задоволення. Тренувальні бази повинні бути такі, як у нас в Підгородньому, але в останні роки наше недолуге спортивне керівництво довело її до того, що не відомо, чи ця база взагалі буде, за неї ми «воюємо». Схожа ситуація у нас із санним спортом. У свій час об’єднали три спортивні школи (біатлон, стрибки з трампліна, санний спорт), і так сталося, що та ж санна база в Кременці існує сама по собі, ніхто її не фінансує. Не маючи нормальної санної траси, наші спортсмени виступають практично на всіх Олімпіадах. Так, є докори, мовляв, Андрій Мандзій слабо проїхав. Та йому потрібно медаль давати, він так здійснює подвиг, що в таких умовах виступає і входить до ТОП-30. Ось виросла молода саночниця Юліанна Туницька, яка у своєму віці стала призером чемпіонату Європи, не маючи можливості тренуватися на відповідній трасі. Чудово, що в Кременці є трампліни для підготовки резерву (40, 25 і 15-метрові), але потрібно мати хоча б один потужний трамплін, щоби можна було готуватися дорослим стрибунам і двоборцям. Бо сьогодні наші стрибуни вряди-годи вилазять на 90-метровий трамплін, і ми хочемо, щоби на Олімпійських іграх вони завоювали ще й медаль. Так, виїдуть вони в Закопане (Польща), пострибають тиждень-два, вивезуть трохи валюти. Але це не є та підготовка, яка дозволить боротися за медалі. Щоби був результат, треба стрибати кожен день, а то й двічі на день. Дав би Бог, щоби збулися очікування і в Кременці збудували 70-метровий трамплін. Але поки такого немає, на високі результати годі сподіватися. На Олімпійських іграх може бути диво, буває таке, що на спортсмена не надіються, а тут разі – і є медаль. Так було на минулій Олімпіаді, коли ніхто не сподівався на вдалий виступ фристайліста Олександра Авраменка, а йому вдалося завоювати золоту медаль. Сподіваємося, що щось подібне буде і зараз у Китаї, – підсумував перший заступник голови Тернопільського осередку НОК України Віталій Ігнатенко.

Вболіваймо за тернопільських олімпійців

Біатлон

5 лютого. 11.00 год. Змішана естафета

7 лютого. 11.00 год. Індивідуальна гонка 15 км, жінки

8 лютого. 10.30 год. Індивідуальна гонка 20 км, чоловіки

11 лютого. 11.00 год. Спринт 7,5 км, жінки

12 лютого. 11.00 год. Спринт 10 км, чоловіки

13 лютого. 11:00 год. Гонка переслідування 10 км, жінки

13 лютого. 12.45 год. Гонка переслідування 12,5 км, чоловіки

15 лютого. 11.00 год. Естафета 4х7,5 км, чоловіки

16 лютого. 09.45 год. Естафета 4х6 км, жінки

18 лютого. 11.00 год. Мас-старт 15 км, чоловіки

19 лютого. 11.00 год. Мас-старт 12,5, жінки

Санний спорт

5 лютого. 13.10 год. Чоловіки (одиночні сани), 1-й та 2-й спуски

6 лютого. 13.30 год. Чоловіки (одиночні сани), 3-й та 4-й спуски

7 лютого. 13.50 год. Жінки (одиночні сани), 1-й та 2-й спуски

8 лютого. 13.50 год. Жінки (одиночні сани), 3-й та 4-й спуски

Лижне двоборство

9 лютого. 10.00 год. Нормальний трамплін

9 лютого. 13.00 год. Перегони на 10 км

15 лютого. 10.00 год. Великий трамплін

15 лютого. 13.00 год.  Перегони на 10 км


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
23 Листопада
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше