Функціональна кухня – мрія кожної господині. Проте мати все необхідне під рукою – доволі доступний привілей. Для цього достатньо лише правильно спланувати розташування окремих елементів та подбати про зручність зберігання. Лотки для столових приборів – одне з недорогих пристосувань, яке допомагає підтримувати порядок та швидко знаходити ложки, виделки та ножі. Загальна місткість розділяється на декілька частин відповідно до розміру використовуваних елементів. Господині достатньо лише відкрити шухляду та взяти необхідну кількість потрібних речей.
У чому полягають переваги лотків для столових наборів
Зберігати кухонне обладнання можна по-різному: розміщати в спеціальні підставки, ховати в ящики чи коробки. Проте в перелічених способах є один загальний недолік: у великій сукупності виробів важко швидко знайти необхідний елемент. Щоб дістати дрібний предмет (наприклад, маленьку кавову ложку), доведеться перебирати все, що розташоване в ємності.
Лотки для столових наборів мають перегородки, які не дозволяють предметам перемішатися між собою. Різні за розмірами секції призначаються для виробів певних габаритів, проте інших обмежень щодо розташування кухонного начиння немає. Кожна господиня самостійно планує наповнення лотків відповідно до власних звичок та уподобань. Крім столових приборів, у великі ємності можна помістити інше кухонне приладдя: кухонні ножі, металеві фільтри для заварювання чаю, часникодавки, штопори тощо.
За якими параметрами варто обирати ємність для зберігання
Лотки для столових наборів відрізняються за:
– розмірами;
– кількістю секцій;
– матеріалом;
– кольором.
Оптимальний розмір виробу повинен відповідати власним потребам та кількості використовуваних у побуті приладів. Його обмеженням є лише габарити шухляди, де знаходитиметься ємність. Якщо шафа надто вузька та не здатна вмістити все необхідне, можна придбати два лотки та розташувати їх у сусідніх відсіках.
Зазвичай кількість та розміри секцій є пропорційними до габаритів виробу: чим ширшою та довшою буде ємність, тим більше предметів вона вмістить. У побуті потрібно не менше ніж 4 відсіки для зручного розташування всіх столових наборів. Проте, якщо їх буде більше, завжди знайдеться що покласти в шухляду на зберігання.
Одним із найкращих матеріалів для виготовлення лотків є пластик. Виріб, зроблений із якісної сировини, не є крихким, здатний послужити багато років поспіль. Пластикові лотки не бояться зайвої вологи, за ними легко доглядати. Будь-які забруднення легко видаляються за допомогою побутового мийного засобу. Пластик можна мити в посудомийній машині. Оскільки лотки зазвичай ховаються в шухляді, їхній доволі простий зовнішній вигляд жодним чином не вплине на естетику кухні.
Колір лотка для столових приладів зазвичай обирають відповідно до власних уподобань. Білі чи сірі ємності можуть знаходитися в шухлядах будь-якого кольору, адже є непомітними ззовні. У них однаково зручно шукати столові прилади.
Якщо ви знаходитеся на стадії планування кухні, обов’язково поміркуйте над місцем для розташування столових приборів заздалегідь. Найзручніше користуватися лотками, які розміщені у верхніх шухлядах, тому варто правильно спланувати ширину та глибину їхнього корисного простору. Якщо з часом виникне потреба купити новий виріб, у пошуку товару з потрібними габаритами не виникне проблеми. Попит на лотки для столових наборів є стабільним, а виробники лише розширюють асортиментну лінійку продуктів.