Як правило, середньостатичний споживач, обираючи собі новий ноутбук, керується двома чинниками: відомістю бренду та ціною моделі. Однак згодом, під час практичного застосування, виявляється, що вибір не зовсім вдалий, а деякі функції змінити не можливо.
Чому важливо перш за все звертати увагу на фірму-виробника? Тому що від неї залежить встановлення материнської плати, яка є основною частиною ноутбука, а також всі деталі, які до неї кріпляться: жорсткий диск, оперативна пам’ять, процесор тощо. Відповідно, чим надійніша фірма, тим якісніший ноутбук у її виконанні.
Формуємо основний список вимог
Перед тим, як купить ноутбук, сформуйте перелік основних вимог до нього в залежності від подальшого використання: для роботи, навчання, домашнього вжитку чи гри. Від цього залежить, яку потужність повинен мати ваш новий помічник, а відповідно це впливає і на ціну моделі. Саме тому важливо звертати увагу на кожен показник, аби не платити зайвого за не потрібні вам функції.
Зважте, що ноутбуки з високою потужністю мають здатність до більшого нагрівання, а отже мають вищі шанси потрапити у ремонт.
Обираємо ноутбук для офісу і роботи
Найперше, зверніть увагу на дисплей. Для меншої втомлюваності очей рекомендують обирати матове покриття і діагональ екрана не менше 15.6 дюйма. Більший розмір дисплея, зауважте, впливатиме й на ціну ноутбука.
Для роботи й офісу фахівці радять керуватися наступними параметрами:
– процесор Celeron або Pentium;
– оперативна пам’ять – 4 Гб і більше;
– вбудована відеокарта;
– жорсткий диск SSD або HDD будь-якого обсягу.
– оптичний привід DVD+/-RW (якщо у вас передбачена робота з дисками);
– вбудована веб-камера.
Шукаємо модель для навчання і дому
Насамперед, визначтеся, які саме функції ноутбука вам потрібні: для «гортання» соцмереж і новин чи для гри та перегляду відео. Від цього залежатиме потрібна комплектація і, знову ж таки, ціна.
Наприклад, для дизайну, графіки, ігор та перегляду фільмів слід звернути увагу на процесор, оперативну пам’ять та відеокарту, а також на інші показники:
– процесор i3 чи i5 якомога вищого покоління;
– IPS матриця;
– оперативна пам’ять хоча би 8 Гб;
– SSD диск – від 128 Гб;
– роздільна здатність екрана 1920х1080;
– вбудована відеокарта високої або середньої продуктивності;
– додатково можна обрати дискретну відеокарту на 3-6 Гб.
І найголовніше: де б ви не купували свій новий ноутбук, обов’язково запитуйте офіційну гарантію на нього. Лише за цієї умови ви не втратите свої гроші, якщо техніка раптом вийде з ладу. Тому не лише фірма-виробник, а й постачальник має значення при покупці.