Зважаючи на те, що багато аеропортів в Україні через війну і обстріли рашистів на сьогодні є не придатними для польотів, нині знову згадали про багатостраждальний тернопільський аеропорт, з якого з 2010-го року не виконувалися регулярні пасажирські авіарейси. Щоправда говориться поки, що про ймовірні вантажні перевезення після закінчення війни, йдеться в публікації «Укрінформу».
– Всі аеропорти, аеродроми України зазнали тих чи інших ударів. Реальний стан їх наразі є державною таємницею і ми не знаємо нічого певного щодо можливості відновлення польотів, – говорить авіаексперт, член Громадської ради при Державіаслужбі Богдан Долінце.
В першу чергу братися слід за регіональні летовища, що готувалися під концесію і мають велике регіональне та економічне значення (Чернівці, Івано-Франківськ, Херсон, Вінниця, Рівне).
– А потім радив би зайнятися повітряними воротами, перспективними для локальних перевезень і розвитку вантажних потужностей лоу-кост перевезень за кордон (Гостомель, Тернопіль, Житомир, Хмельницький, Маріуполь, Миколаїв, Полтава). Я впевнений, що аеродроми на кшталт гостомельського, білоцерківського отримають нове дихання. Плани ж щодо аеропортів Херсона, Чернівців, Львова (на концесію, на залучення зовнішніх інвестицій) матимуть свіжий поштовх з урахуванням нових реалій, – зазначив інший авіаексперт, член Львівського оборонного кластера Кирил Новіков.
Як кажуть експерти, щоби відкрити українське небо для авіації, знадобляться особливі гарантії безпеки від ЗСУ і мінімум кілька місяців на відновлення аеропортів та рейсів.
До теми: “Новий директор тернопільського аеропорту розповів, як розвиватиме летовище”
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: Богдан Долінце, Кирил Новіков, лоу-кост, тернопільський аеропорт