На болі в області спини скарги надходять від більшості людей. Але не всі знають, що в таких випадках можна робити, а що – категорично заборонено, оскільки проблема стане більш глобальною.
В чому проблема
У 95% випадків біль у спині виникає через негаразди із суглобами, зв’язками та м’язами. Зазвичай у таких випадках кажуть «потягнув спину». Приємного в цьому випадку мало, але й небезпека відсутня. Як правило, через два-три дні больовий синдром проходить, і стан нормалізується.
У 3-4% причина полягає в радикуліті (радикулопатія), при якому відбувається пошкодження, найчастіше грижею, спинального корінця. Внаслідок здавлювання з’являється набряк тканин. Больові відчуття проходять після того, як зникає набряк.
У 1-2% випадків больовий синдром викликаний такими проблемами зі здоров’ям:
- запальними процесами у хребті;
- травмами;
- онкологією;
- хворобами ШКТ та серцево-судинної системи.
Ці болі найбільш небезпечні, тому важливо вчасно відвідати лікаря, пройти обстеження та отримати ефективне лікування. У ряді випадків можливо достатньо прийняти знеболювальне та використовувати мазь Диклофенак. Все це можна придбати в Україні в аптечній мережі «Бажаємо здоров’я» за досить невисокими цінами. Аптеки цієї компанії є практично у кожному місті. Але, можливо, знадобиться й серйозніше, комплексне лікування.
Коли візит до лікаря не можна відкладати
Перше, що вказує на необхідність відвідування лікаря – це постійні болі середньої чи малої інтенсивності. Також, потрібна консультація фахівця в тому випадку, якщо на тлі болю піднімається температура тіла або лікування не дає результату, а больовий синдром стає більш вираженим.
Що можна, а чого не можна робити в домашніх умовах
- Найбільш ефективний спосіб зняття болю у спині – це прийом пероральних протизапальних препаратів. Але довго їх приймати не рекомендується, оскільки вони можуть спровокувати виникнення виразок шлунка, кровотечі.
- Використання нестероїдних мазей без основного лікування особливого результату не дасть, але і шкоди від них немає.
- Фіксуючий еластичний корсет забезпечує полегшення, оскільки хребет розвантажується, різкі рухи обмежуються та знімаються спазми.
Якщо за три дні не настало покращення, необхідно звертатися до лікаря.
Забороняється:
- у період загострення не можна відвідувати лазню та робити масаж, оскільки набряк та болючі відчуття посилюються;
- звертатися за допомогою до маловідомих мануальних терапевтів, які працюють на дому.
Призначати лікування у всіх випадках повинен невролог. Самолікування може призвести до того, що ви опинитеся на лікарняному ліжку.