Початок 2023-го року відзначився тріумфом штучного інтелекту на основі нейронних мереж. Chat GPT, DALL-E, StableDiffusion — ці сервіси сколихнули інтернет-спільноту, пропонуючи новий досвід зручного пошуку та творчої генерації. Як це стосується контекстної реклами? По-перше, штучний інтелект використовується в рекламних кампаніях. А по-друге, пошукові системи з нейромережами — це серйозна конкуренція для Гугл. Що нам чекати цього року, і як зміниться контекстна реклама в Google 2023 — читайте далі у статті.
2022-й рік — рекордсмен по кількості оновлень в Гугл, а майбутнє виглядає ще більш насиченим. Самостійно розібратися та вчасно пристосуватися до змін може бути складно. Якісно налаштувати контекстну рекламу з урахуванням нововведень допоможе агентство результативного інтернет-маркетингу Webpromo. За посиланням web-promo.ua/ua/ppc/ можна детальніше ознайомитись із послугою і дізнатись, що до неї входить. В компанії працює понад 100 сертифікованих експертів, які пильно стежать за трендами у світі digital та використовують найсвіжіші версії професійного програмного забезпечення.
Автоматизація
Вже не перший рік Google працює над автоматизацією рекламних кампаній. Все більше налаштувань можна довірити штучному інтелекту: вибір місць показу реклами, стратегію ставок, генерацію змісту оголошень.
Якщо ви довіряєте нейромережам Гугла, або у вас недостатньо часу для самостійного налаштування — обирайте “розумну кампанію”, в якій автоматизація задіяна максимально. Вам необхідно буде лише зібрати семантику, налаштувати таргетинг та сформувати оголошення.
Консультації з нейромережами
На перший погляд, штучний інтелект здатен замінити собою квалифікованих експертів. Зараз достатньо правильно поставити питання, і нейромережа дасть розгорнуту відповідь, спираючись на широку аналітику, яка відбувається за лаштунками інтерфейсу. Про що можна спитати chat gpt:
-
підібрати ключові слова;
-
визначити цільову аудиторію;
-
згенерувати баннери;
-
згенерувати текстові оголошення.
Однак консультації з нейромережами не завжди дають точні відповіді. Треба пам’ятати, що ви ставите питання програмі, яка, попри все, не здатна мислити. Тому відповіді можуть бути як повною нісенітницею, так і схожими на правду помилковими висновками.
Google та пошукові системи на нейромережах: що далі?
Стрімка популярність чатів на базі штучного інтелекту ставить під загрозу домінування Google. Виникає питання: наскільки пошуковий гігант втратить свої позиції? І як тоді бути з контекстною рекламою? Можливо, цього року ми станемо свідками переходу від класичної пошукової моделі на альтернативні сервіси, і те саме буде з PPC?
В Google усвідомлюють ризики. Тому вже в першій половині цього року до пошукової моделі корпорації під’єднають власну нейронну мережу. Вірогідно, що Google все одно не зможе втримати свою частку ринку в 90% без втрат. Однак домінуюча позиція буде триматися ще довго, оскільки, навідміну від вже запущених сервісів, Google несе відповідальність за пошукову видачу, що значно вплине на якість нейромережі.
Тож загалом налаштування контекстної реклами в Google Ads лишається без суттєвих змін. Штучний інтелект став активніше допомагати спеціалістам у запуску рекламних кампаній. Та не слід повністю на них покладатися: кваліфікованих експертів повністю не замінить жодна нейронка. А замовивши послугу у Webpromo, ви отримаєте гарантований результат і не перейматиметесь щодо процессу.