День народження — це те свято, на яке кожна дитина чекає з нетерпінням. Батьки ж хочуть зробити цей день для своїх дітлахів незабутнім, але для цього треба мати фантазію та розраховувати на певний бюджет. Кожне чадо — унікальне, і тому в кожного з них різне уявлення про святкування свого дня. У цій статті ми дамо вам декілька порад та ідей, як зробити дитині незабутнє свято вдома.
Тематика
Саме від цього пункту залежить подальше планування дитячого свята. Для цього треба обрати те, що любить іменинник або іменинниця. Наприклад, можна організувати вечірку в стилі улюбленого мультфільму, героя, кольору або тварини. Якщо ж така ідея не підходить, то можна влаштувати піжамну, пінну або аквавечірку.
Фотосесія
Як і після будь-якої важливої дати, з дитячого дня народження має залишитися пам’ять — фотографії та відеозаписи. Для оригінальності можна замовити дитині, її гостям та всій родині друк на футболках в Тернополі, а також обладнати фотозону згідно з тематикою свята.
Кухня
Усі діти люблять піцу, бургери, шоколад та іншу шкідливу їжу, яку батьки забороняють їм куштувати кожного дня. На честь такої дати можна зробити виняток і побалувати дітей солодощами та фастфудом, але треба пам’ятати, що всі діти різні, і погляд на шкідливу їжу батьків, чиїх дітей ви запросили на вечірку, може бути негативним. Тому враховуйте особливості та побажання кожного з дітей та уточнюйте у батьків, як вони ставляться до тієї чи іншої страви. Обов’язково має бути вода, бо зазвичай діти дуже активні. Можна виділити для кожного окрему пляшку з водою та позначити власника. Дітлахи не люблять довго засиджуватися за столом. Більшість із них їсть мало та швидко, бо їм набагато цікавіше побігати й пограти з однолітками. Тому краще подавати страви по черзі: гаряче, основне та десерт. Для різноманіття можна зробити легкі перекуси у вигляді канапе.
Місце
Місцем для святкування має бути велика, простора кімната з найменшою кількістю гострих кутів для безпеки. Краще за все розділити простір на окремі зони. В одній кімнаті може бути місце для застілля, в іншій — ігрова. Це буде зручніше та комфортніше як для дітей, так і для дорослих. Задекоруйте ігрову зону в стилі обраної тематики свята та не забувайте про головний атрибут — кульки.
Ігри
Дуже важливо розважити дітей так, щоб ніхто з них не сидів на місці та брав участь у кожній грі. Сьогодні в Інтернеті є дуже багато сценаріїв розважальної програми, але якщо у вас добре розвинена фантазія та є вільний час, то можна придумати різні квести, конкурси та ігри самому. Зазвичай малеча непосидюча тільки перших 1,5–2 години, а далі втомлюються. Тому крім активних ігор мають бути й пасивні. Наприклад, для дітей віком до 7 років це може бути ляльковий театр, перегляд мультфільму. Для трохи старших — наукове шоу або квест. Нагороджуйте дітей маленькими призами за їхні досягнення. Хорошим варіантом для проведення часу може бути майстер-клас. Наприклад — з приготування піци, декорування рамки, виготовлення прикрас тощо.
Пам’ятайте, що в день свого народження дитина має бути щасливою та радісною, тому звертайте увагу на її мрії та бажання.