Після набуття пенсіонером права на пенсію ПФУ щомісячно виплачує належні йому виплати в повному обсязі. Однак трапляються ситуації, які можуть призвести до виникнення переплат пенсійних виплат.
У разі працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності) пенсіонер зобов’язаний повідомити про це орган Пенсійного фонду впродовж 10 днів після працевлаштування.
Якщо дані про факт працевлаштування відсутні в Реєстрі застрахованих осіб, особа має надати до Пенсійного фонду документи, що засвідчують відповідні відомості (копію наказу (розпорядження) про прийняття на роботу або копію трудової книжки з записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору).
“У разі неповідомлення пенсіонером про працевлаштування ця обставина буде виявлена фахівцями пенсійної служби під час звіряння даних з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб-підприємців. Однак на дату такої звірки сума надміру виплачених пенсійних коштів вже буде зафіксована”, – йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що в разі відмови пенсіонера добровільно повернути зайво отримані кошти Пенсійний фонд ухвалює рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20% пенсії
Про факт працевлаштування, а також про звільнення, припинення реєстрації підприємницької діяльності пенсіонер повідомляє орган Пенсійного фонду шляхом подання відповідної заяви. Це можна зробити в дистанційному режимі через особистий кабінет вебпорталу електронних послуг ПФУ з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
“Для забезпечення виплати пенсій у належних розмірах, передбачених законодавством, та з метою попередження переплат пенсійних виплат одержувачам пенсій необхідно своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про факт працевлаштування чи звільнення з роботи“, – додали у відомстві.
Джерело: Деньги.ua