Для сучасних автомобілів світлодіодні лампи вже не є новинкою, адже автовиробники багато років використовують їх як заводські. Проте й власникам старіших машин із пробігом не зайвим буде підібрати економні та якісні фари.
Переваги та особливості ЛЕД-ламп
За кермом автомобіля люди нерідко проводять декілька годин поспіль, а то й більше. А професійним водіям, далекобійникам, мерчендайзерам доводиться їхати цілий день, нерідко й уночі. Тож вони точно оцінять якісні ЛЕД-лампи для авто, які бережуть зір і заряд акумулятора. LED-лампи також мають низку інших переваг:
- Не нагріваються навіть за тривалої роботи та великого навантаження.
- Яскраве освітлення гарантує чітке бачення навіть у тумані та крізь дощ.
- Світлове коло має більший радіус і чіткіші кордони.
- Захоплюють також узбіччя, рятуючи від несподіванок на дорозі.
- Зменшується навантаження на очі, зір залишається гострим.
- Насічки на склі дають додаткове розсіювання.
- Більша стійкість до пошкоджень і вібрації.
- Довший термін експлуатації та надійність.
- Зменшене споживання електроенергії.
Потужні конструкції легко встановити власноруч, проте потрібно врахувати особливості кріплень. До більшості ламп у комплекті йдуть кріпильні рамки, проте не до всіх.
Принципи підбору LED-ламп
Лампи поділяються на моделі дальнього світла, ближнього та Бі-Лед. Останні перемикаються між двома режимами. Вибір залежатиме від конструкції фари, в ній може бути два окремих або один цоколь. За необхідності можна поставити перехідник. Світлодіоди вибирають за головними характеристиками:
- Виробник. Потрібно віддавати перевагу продукції брендів, які спеціалізуються на автоосвітленні. Вони використовують більш просунуті технології та хитрощі для досягнення результату.
- Потужність впливає на яскравість випромінюваного світла. Також від неї залежить практичність використання електроенергії.
- Тип лампи. Для рефлекторних підійде потужність до 30 Вт, для прожекторних — будь-який показник. Рефлекторні просто не передадуть більше яскравості, ніж можуть, якою б потужною не була модель.
- Система охолодження. Вона має справлятися з потоком тепла, який виробляє лампа. У деяких є своє пасивне чи активне охолодження.
- Гучність. Активне охолодження зроблено у вигляді кулера, який може видавати шуми й вібрації через недостатньо якісну збірку.
Частою проблемою в автомобілях, орієнтованих на галогенки, є низьке споживання електроенергії світлодіодами. Бортовий комп’ютер вважає їх зламаними та відключає. Тому купують перехідники-обманки, які стабілізують навантаження.