Ігрові монітори – це особливі дисплеї, які розроблені саме для комп’ютерних ігор. Вони відрізняються вищою частотою оновлення зображення, підтримують технологію синхронізації зображення з графічним процесором комп’ютера, а також мають низьку (1-5 мілісекунд) відповідь часу.
Як вибрати найоптимальніший для вас варіант з-поміж великої кількості ігрових моніторів на https://comfy.ua/monitor/podderzhka_videorezhima__wqhd-2560×1440/ , розбираємося покроково.
Панель та роздільна здатність
Насамперед, слід визначитися із типом панелі ігрового монітора:
- TN,
- OLED,
- IPS,
Кожен вид має свої особливості, як знадобляться в різних робочих ситуаціях. Наприклад, TN-матриця найдешевша, має невдалі кути огляду, але найбільшу швидкість. Панелі OLED вважаються найвищої якості, але, відповідно, і коштують найдорожче. Чудову картинку дасть геймеру матриця VA, але вона надто повільна у використанні. Екрани IPS відмінно передають колір, але мають повільний відгук.
Розмір екрану, зрозуміло, має відповідати вашим вподобанням і умовам вільного простору на робочій поверхні. Все це впливатиме не тільки на кінцеву вартість монітора, а й на зручність в користуванні.
Геймери найчастіше надають перевагу моніторам з роздільною здатністю, яка робить зображення якіснішим:
- Full HD (1920×1080),
- 4К (3840х2160),
- QHD (2560х1440).
Простіше кажучи, чим більше пікселів має монітор, тим чіткіша та деталізована картинка на ньому.
Частота оновлення і відгук часу
Частота оновлення означає кількість оновлень зображення за секунду. Відтак чим вищий цей показник, тим частіше монітор може відтворювати зміни на своєму екрані.
Екрани з низькою роздільною здатністю, як правило, мають високу частоту оновлення, аж до 500 Гц, тоді як для пристроїв на 4К вона не перевищує 144 Гц. Водночас, чим вищою буде частота оновлення, тим реалістичніше відображатимуться рухи на моніторі. Тому геймери часто зупиняють свій вибір на екранах із частотою оновлення 144-240 Гц, рекомендованою для геймінгу.
Відгук часу (response time) – це параметр, що вказує на швидкість, з якою монітор переключає пікселі. Низький відгук часу дозволяє не розмивати зображення під час швидких рухів або динамічних сцен у грі.
Технології синхронізації
Монітори, які підтримують технології синхронізації Nvidia G-Sync або AMD FreeSync, можна назвати ідеальними для геймінгу. Вони захищені від стрибків та розривів зображення, що особливо актуально під час гри.
Технології FreeSync та G-Sync відмінні від вище згаданих тим, що працюють лише з конкретними відеокартами: перша – від АМД, друга – від Nvidia. Однак вони так само дозволяють уникати розривів зображення, зумовлених невірно підібраним показником частоти оновлення монітора.
І пам’ятайте, що чим вища якість ігрового монітора в цілому, тим вищою буде і його ціна. Однак надійність, довговічність та справжнє задоволення від гри того вартують.