Пієлонефрит — це запальне захворювання, яке зачіпає нирки та їхні органи-попередники, а саме ниркові чашечки та лоханки. Воно зазвичай спричинене інфекцією, яка поширюється від сечового міхура до нирок.
Лікування цього захворювання завжди комплексне. У таких випадках призначається низка препаратів, серед яких Канефрон-Н, антибіотики, анальгетики.
Симптоми, що вказують на наявність захворювання
На наявність пієлонефриту вказує цілий комплекс симптомів:
- біль у ділянці нирок з однієї або обох сторін;
- часте сечовипускання;
- біль, печіння при сечовипусканні;
- відсутність апетиту та нудота, загальне нездужання;
- висока температура, озноб;
- набряки, переважно під очима;
- підвищена стомлюваність, відчуття слабкості та втоми.
Важливо звернутися до лікаря відразу, як тільки з’являються перші симптоми, навіть якщо вони незначні. Що раніше буде розпочато адекватне лікування, то швидше людина повертається до звичного способу життя.
Народні засоби при лікуванні пієлонефриту
Нерідко при лікуванні цього захворювання використовуються і засоби народної медицини. Але вони не можуть бути самостійним способом лікування та застосовуються як доповнення до основної терапії з метою зменшення симптомів.
До найбільш популярних засобів належать:
- Брусничний чай або натуральний сік брусниці, в якій містяться речовини, що сприяють запобіганню прикріплення бактерій до стінок сечових шляхів.
- Настій із череди, який має сечогінні властивості. Рекомендується вживати його кілька разів на день.
- Теплий напій із води з додаванням меду та соку лимона усуває відчуття дискомфорту.
- Гарбузове насіння містить цинк, який сприяє зміцненню імунної системи. Чинить загальнозміцнювальну дію на організм, що прискорює процес одужання та відновлення.
- Петрушка має діуретичні властивості.
- Часник має антимікробну дію, але його слід вживати з обережністю.
- Трав’яний чай. Шипшина, меліса, деревій і звіробій знімають запальний процес, зменшують болючі відчуття, можуть допомогти полегшити й інші симптоми пієлонефриту.
Оскільки народні засоби можуть бути доповненням до медичного лікування, але не замінюють його, перед використанням будь-яких трав, рослин рекомендується проконсультуватися з лікарем. Інакше можна собі нашкодити, особливо, якщо на якийсь із компонентів є алергія. Слід знати, що деякі препарати і рослини не сумісні, бо нейтралізують або підсилюють дію один одного.