Пневматична зброя спочатку була вигадана як тренувальна. Після нетривалого використання з’явилися деякі її підвиди, які назвали спортивними або оборонними. Самооборона — невід’ємна частина життя людини в більшості країн, і Україна не стала винятком. Ви можете купити пневматичний пістолет для самозахисту без додаткових дозволів і ліцензії, що робить його доступним.
Особливості пневматики для самозахисту
Найчастіше будь-які напади або спроби пограбування закінчуються, якщо злодій бачить у руках жертви пістолет. Візуально пневматика практично не відрізняється від вогнепальної зброї, що додає залякування й дозволяє уникнути багатьох серйозних конфліктів. З огляду на популярність пневматичної зброї й практично повну свободу її купівлі влада запровадила деякі обмеження. Вони мінімізують ризики заподіяння смертельних травм і каліцтв під час пострілу:
– потужність — згідно з чинним законодавством України для самооборони продають моделі потужністю не більше 7,5 Дж (цей параметр дозволяє стримувати виробника від законної неконтрольованої реалізації пістолетів летального типу);
– калібр — уся зброя, яка має калібр, вищий за 4,5, та певну дулову швидкість кулі, потребує отримання ліцензії;
– тип боєприпасу — пневматика має різні види патронів (металеві кульки, як у тирі, або кульки з пневмопатронів).
Залежно від розміру, форми та виду боєприпасів змінюються деякі базові характеристики, що вимагає особливої уважності та може розцінюватися як помірне використання травмувального патрона.
Знаючи особливості ЗУ «Про зброю», ви зможете самостійно вибирати моделі, які призначені для самооборони й не потребуватимуть додаткового отримання дозволів від уповноважених державних органів. Якщо бажання й часу вивчати юриспруденцію немає, завжди можна звернутися за консультацією до експертів One-Click.
Найкращі моделі пневматичних пістолетів
З огляду на важливість низки параметрів, які дадуть змогу зупинити нападника, експерти виокремили деякі пістолети, які залишаються найпопулярнішими серед покупців. Одним із таких стала модель від Crosman. С41 має 18 зарядів і газобалонний тип стрільби. Незважаючи на ретродизайн, вигляд він має вельми вражаючий.
Більш знайомою для більшості українців стала модель від Gamo. Прототипом слугував MP9, який використовується як табельна зброя в деяких країнах. Має 16 зарядів і газобалонний тип стрільби. Головним недоліком буде значний розмір та агресивний дизайн, що сподобається не кожному користувачеві.