Одним із найпоширеніших «професійних» захворювань представників IT-індустрії є тунельний синдром. Чим небезпечне це захворювання та як можна запобігти його розвитку — читайте далі.
Що треба знати про тунельний синдром?
Коли ви працюєте за комп’ютером, рука, що лежить на мишці, знаходиться в неприродному положенні, внаслідок чого м’язи та нерви кисті перебувають у постійній напрузі. З плином років це може призвести до розвитку так званого тунельного синдрому або синдрому зап’ястного каналу. З цим захворюванням стикаються не тільки IT-фахівці, а і музиканти, спортсмени, механіки, швачки та представники деяких інших професій, діяльність яких пов’язана з виконанням одноманітних рухів згинання та розгинання кисті.
Постійна напруга в кисті призводить до порушення кровопостачання, що своєю чергою провокує появу набряків та запалення м’язів і сухожиль. Як наслідок, людина відчуває втрату чутливості та слабкість у долоні, біль та поколювання в пальцях. З часом м’язи кисті та пальців перестають повноцінно функціонувати й потроху атрофуються. Все це супроводжується постійними болями, які загострюються вночі.
Вертикальна мишка — надійна профілактика тунельного синдрому
Вертикальні мишки — особливий тип маніпуляторів, покликаний запобігти розвитку тунельного синдрому. Їхня основна відмінність від звичайних мишок полягає у формі корпусу та вертикальному компонуванні клавіш замість горизонтального. Іншими словами, рука користувача лежить на поверхні мишки, спираючись на стіл ребром долоні або взагалі не торкаючись його. Подібне положення руки вважається природним та комфортним, воно знижує навантаження на суглоби та зв’язки та запобігає їхній втомлюваності. Тому вертикальна мишка стане ідеальним супутником для всіх людей, яким доводиться довго працювати за комп’ютером. Звичайно, для звикання до неї може знадобитись деякий час, але, погодьтесь, що це найменша ціна, яку можна заплатити за своє здоров’я.