Сьогодні чимало українських громадян перебувають у Польщі, тому потяги, автобуси та приватний транспорт на західному кордоні завжди переповнені родичами та друзями, котрі їдуть провідати близьких. Через Польщу відбувається організація ділових міжнародних зустрічей для формування сталих зв’язків та укладання різних договорів, тому туди часто виїжджають українці й з діловою метою. За допомогою https://obmin.rivne.ua/ розглянемо різні варіанти, яку валюту варто брати з собою, щоби не втратити на курсовій різниці.
Готівкові злоті
Злотий – основна валюта Польща, яка так і не перейшла на євро, хоча глибоко і давно інтегрована в простір Європейського Союзу. Головні економісти країни вперто стоять на своєму, що такий перехід завдасть удару суверенітету Польщі та призведе до незворотних змін її макроекономічних показників у гірший бік.
Курс злотого в Україні, за даними https://obmin.rivne.ua/pln-uah, станом на 1 лютого становив 9,10-9,80 грн/PLN. При цьому в польських канторах (обмінних пунктах) теж приймають на обмін українську гривню за курсом 0,11 PLN/грн. При нескладних підрахунках бачимо, що злотий можна купувати як в Україні, так і в Польщі за гривні, адже його курс ідентичний в обох країнах.
Однак варто зауважити, що не всі польські банки та кантори працюють з гривнею. Тим часом готівкові кошти вам можуть знадобитися навіть одразу після перетину кордону – наприклад, для оплати дрібних послуг. Тому все ж таки краще заздалегідь придбати певну суму злотих перед виїздом з України.
Готівкові євро
На відміну від багатьох європейських країн, де євро вільно циркулює разом із основною національною валютою, у Польщі такої практики немає. Тому готівкові долар чи євро, взяті з собою в дорогу, все одно приведуть вас до того ж кантору для обміну на польські гроші.
За даними https://obmin.rivne.ua/eur-uah, курс готівкового євро в Україні станом на 1 лютого становив 41,3-41,9 грн./EUR. У канторах Польщі євро цього ж дня обмінювався по курсу 4,32 PLN/EUR, що в середньому відображає такі ж значення, як в Україні.
Таким чином євро можна брати з собою в Польщу за умови, що це ваші основні заощадження для цієї поїздки, та обмінювати їх по приїзду на злоті в будь-якому обмінному пункті чи банку.
Безготівкові кошти
Один із варіантів оплати за товари та послуги в Польщі – гривневі картки українських банків. Ними можна розраховуватися будь-де, де є термінали для оплати. При цьому слід бути пильними, адже після сканування карти вам буде необхідно вибрати валюту розрахунку.
При виборі злотого з вашого рахунку буде списана еквівалентна сума в гривнях за курсом Нацбанку України або вашого банку. Тоді як при виборі долара чи євро банком буде застосована подвійна конвертація, що призведе до збільшення витраченої суми.