Що це за процедура
Ендовазальна лазерна коагуляція вен або скорочено ЕВЛК – це щадна процедура з видалення варикозно розширених вен без хірургічного втручання та розрізів. Вона проводиться завдяки лазерному впливу на уражені судини, що не передбачає пошкоджень тканин, больових відчуттів та появи післяопераційних рубців або шрамів.
ЕВЛК може проводитись при виявленні варикозного розширення вен на першій, другій або третій стадіях. Доцільним є призначення процедури за наступних ситуацій:
– збільшення розмірів дрібних та великих підшкірних вен;
– діаметр варикозно розширених судин не перевищує десяти міліметрів;
– симптоми варикозної хвороби яскраво виражені;
– спостерігаються трофічні виразки.
Важливо зазначити, що видалення варикозно розширених вен лазерним методом можливе за умови раннього звернення до лікаря. Якщо оптимальний час було втрачено через ігнорування симптомів хвороби, тоді потрібні більш радикальні заходи. Тому не варто доводити ситуацію до запущеної стадії.
Як проходить втручання
Перед ЕВЛК потрібно звернутись до флеболога та пройти консультацію у нього. Спеціаліст не тільки проводить візуальний огляд кінцівок, але й призначає доплерографію (УЗД судин) та дуплексне сканування. Це дозволяє визначати обсяг ураження вен та призначити оптимальну методику лікування.
Оперативне втручання проходить за наступною технологією:
1. розміщення пацієнта на кушетці у лежачому положенні;
2. введення місцевого анестетика;
3. проколювання ураженої вени та введення зонда зі світловодом для просування до зони варикозного розширення;
4. лазерний вплив на уражену ділянку задля її нагрівання та коагуляції.
Тривалість лазерної коагуляції може бути різною – від 30 хвилин до декількох годин. Все залежить від кількості та розміру судин, які потребують видалення, стадії хвороби. Однак процедура проходить за чітко визначеним планом, щоб забезпечити високий рівень ефективності та уникнути рецидивів.
Які переваги лазерної коагуляції
Лазерна коагуляція варикозно розширених вен є безпечною процедурою, яка може проводитись без тривалої підготовки та потреби у госпіталізації пацієнта. Вона визначається як малотравматична процедура, яка не потребує розрізання тканин та проходить без кровотечі, адже судини одразу припікаються лазером.
Реабілітаційний період не займає багато часу, потребує носіння компресійного трикотажу. Тривалість відновлення складає від декількох тижнів до одного місяця. Нормальним явищем одразу після коагуляції є біль в кінцівках, на усунення котрого потрібно 5-7 днів. Якщо не порушувати рекомендацій лікаря, післяопераційний термін проходить без ускладнень і можна знов насолоджуватись повноцінним життям без больових відчуттів у ногах.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.