Споживач та його потреби — причина існування брендів. Справа не в альтруїзмі (хоча й без щирого бажання допомогти своєму клієнту навряд вийде щось хороше), а в простій логіці — попит формує пропозицію. Немає сенсу просувати продукт, який нікому не потрібний. Натомість чітке розуміння, кому і для чого потрібен продукт, спонукає зробити його найкращим та правильно презентувати на ринку.
Пошук «свого» клієнта — завдання таргетолога, фахівця у галузі диджитал-маркетингу, який вміє збирати та аналізувати інформацію про потенційних покупців, на основі чого генерувати ефективні рекламні та комунікаційні ідеї. Таргетолог — це лише на дещицю талант, а загалом передбачає поглиблене навчання та кропітку роботу. З цим допоможуть курси таргетолога від академії інтернет-маркетингу Webpromoexperts за посиланням webpromoexperts.net/ua/courses/targetirovannaa-reklama/. Кілька дієвих порад щодо пошуку цільової аудиторії, які можуть зацікавити у професії таргетолога, надаємо одразу у цій статті.
Зміщення акцентів або персоніфікація замість узагальнення
Класичний маркетинговий підхід до пошуку цільової аудиторії базується на узагальненні розрізненної інформації про потенційного споживача та створення універсального портрета. Ключовими параметрами до оцінки аудиторії тривалий час були:
-
вік та стать;
-
сфера діяльності;
-
платоспроможний попит.
Таку інформацію найлегше здобути за допомогою короткого опитування, зокрема у реальному житті. З розширенням цифрових можливостей, серед яких особливе місце посідають соціальні мережі, компанії отримали доступ до значно ширшого інформаційного кола. Потенційного клієнта більше не потрібно затискати у рамки віку, статі та рівня доходу. Значно більше користі приносить розуміння його інтересів, захоплень, стилю спілкування, самосприйняття та презентації у суспільстві. Завдяки цифровим можливостям безликий споживач став персоною для таргетолога. Єдиний дієвий спосіб його зрозуміти і зацікавити полягає у персоніфікації.
Клієнт — це індивідуальність, і що з цим робити
Сприйняття цільової аудиторії через її інтереси та побажання може ошелешити діапазоном інформації. Як її систематизувати та використати на свою користь? Для цього варто використати три інструменти:
-
Відстежування.
-
Спілкування.
-
Дослідження.
Спершу варто поспостерігати за потенційними клієнтами у їх соцмережах: визначити хобі, пріоритетну стилістику контенту (текстова — дописи, коментарі, обговорення; графічна; відео), регулярність користування інтернетом тощо.
Спілкування у вигляді опитувань, інтерактивних сторіс дозволить уточнити здобуту інформацію та завоювати довіру. Надалі всі зібрані дані варто ретельно проаналізувати, розробити гіпотези щодо методів просування продукту та поступово втілити їх у життя. При цьому постійно слід пам’ятати, що вся робота виконується не для абстрактного клієнта, а індивідуальності.