Послуга авіаперевезення є популярною серед різних компаній, приватних осіб, яким важливо швидко доставити вантаж з однієї точки на карті світу в іншу. Однак цей варіант доставки вважається досить дорогим, якщо порівнювати з іншими видами транспортування вантажів. З цієї причини його обирають усі, кому важливі два головні критерії:
- Оперативність. Максимально термінова та швидка доставка у найкоротші терміни.
- Безпека. Організація доставки цінних вантажів, які мають бути перевезені на великі відстані в цілості та безпеці.
Найчастіше послуга авіаперевезення вантажів необхідна в процесі доставки медикаментів, продукції, що швидко псується, живих вантажів, гуманітарної допомоги, дорогоцінних металів та багато чого іншого.
Сьогодні відомо два основних види авіадоставки – це регулярні та чартерні рейси. Для перевезення вантажів в Україну використовують різноманітні європейські аеропорти, до яких прибуває товар із різних країн світу. Після цього за допомогою вантажних автомобілів усі товари будуть доставлені на територію України. Те саме стосується й відправок вантажів з України: доставка товару автомобілем до найближчих європейських аеропортів, звідки вантаж буде відправлено повітряним транспортом.
Як розрахувати вартість авіаперевезення?
Враховуючи той факт, що авіадоставка належить до списку найдорожчих варіантів вантажних перевезень, відправникам важливо заздалегідь прорахувати остаточну вартість.
Однак, вартість розраховується індивідуально для кожного клієнта (замовника), відштовхуючись від певного списку критеріїв, особливостей:
- Конкретна категорія рейсу – регулярний або чартер.
- Вибір відповідної авіалінії.
- Характеристики та специфіка, тип вантажу (вага, розмір, цінність, умови транспортування та зберігання).
- Відстань, яку треба подолати (звідки та куди потрібно перевезти товар). Цей параметр впливає на розмір майбутніх паливних зборів.
- Додаткові послуги, що стосуються оформлення документів, супроводу вантажу та інше.
Не менш важливим нюансом при розрахунку вартості авіаперевезення вважається об’ємна вага конкретного вантажу. Ця величина показує, скільки вільного простору займає певна партія товару у вантажному відділі літака. Тому важливо визначити: що більше – вага товару чи його об’ємна вага. Розрахунок ціни відбувається, виходячи із показника більшого значення.