Вогнегасник — обладнання, без якого важко уявити експлуатацію транспорта. У водіїв легкових та вантажних автомобілів, автобусів та колісних тракторів має обов’язково бути хоча б один балон. Якщо машина спалахне, водій зможе за допомогою вогнегасника самостійно усунути вогнище, врятувати речі в салоні або навіть чиєсь життя. В даній статті ми розповімо про особливості автомобільних вогнегасників.
Різновиди вогнегасників
Перш за все, вогнегасник для авто може бути порошковим або вуглекислотним (інші моделі для використання в машині не рекомендовані). Розглянемо переваги та недоліки кожного з них.
Порошковий вогнегасник — найбільш функціональний засіб первинного гасіння. В середні такого балону міститься дрібний порошок (як правило, із піску), який під тиском виривається назовні. Порошковий вогнегасник ефективно гасить відкрите полум’я, оскільки утворює щільну піну, яка перекриває доступ кисню до вогнища. У той же час, прилад не підходить для електрокарів, так як залишає після експлуатації плями, що можуть проникнути у вузькі зазори та пошкодити електрику. Крім того, порошковий склад є токсичним для очей і дихальних шляхів, тому його треба застосовувати максимально акуратно.
Вуглекислотний вогнегасник має інший принцип роботи, в основі якого — усунення пожежі за допомогою сильного охолодження конкретної ділянки. При його застосуванні двоокис вуглецю, що міститься у балоні, переходить зі зрідженого стану в твердий, який має екстремально низьку температуру — до -70 °С. Вуглекислотний вогнегасник підходить для гасіння техніки під напругою, у тому числі електрокарів. На відміну від порошкових моделей, обладнання не залишає плям, які важко видаляються.
Варто зазначити, що вогнегасники також можуть мати різну вагу. При цьому вуглекислотні моделі зазвичай більш важкі, ніж порошкові.
Особливості вибору
По-перше, необхідно вибрати оптимальні габарити вогнегасника: якщо для легкового автомобіля достатньо 2-літрового балона, то для вантажної машини об’єм вогнегасника повинен становити не менше п’яти літрів. В більшості випадків вогнегасник ОУ5 є оптимальним.
Крім того, при покупці уважно перевіряйте термін придатності та наявність усієї необхідної документації у виробника (довіряйте лише перевіреним компаніям). Якісний вогнегасник повинен мати сертифікат, етикетку, де вказана модель, інструкцію із застосування. На корпусі повинна бути ціла пломба (об’ємний друк). Саме таке обладнання пропонує інтернет-магазин Шериф, який багато років спеціалізується на різних системах захисту.
Таким чином, вогнегасник є ефективним засобом гасіння у разі виникнення ДТП або іншої надзвичайної ситуації. Для того, щоб прилад зберігав свою функціональність, достатньо вибрати перевіреного виробника та своєчасно проводити технічне обслуговування засобу.