Комісія Міністерства культури з перевірки збереження державного майна оглянула найдавнішу частину комплексу Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині. Там як і у Печерській лаврі УПЦ МП займалася перебудовами пам’яток на свій розсуд. Про це повідомляє Укрінформ.
«Ми оглядаємо три об’єкти, які є найціннішою, найстародавнішою частиною нашої національної святині. З 2003 року вони перебувають у користуванні монастиря Свято-Успенської Почаївської лаври. Ми перевіряємо, в якому стані ці об’єкти, а також територія святині», – розповіла голова комісії – начальниця відділу координації діяльності закладів культури департаменту культурної спадщини МКІП Ольга Рутковська.
Вона нагадала, що державі належать шість об’єктів – це Успенський і Троїцький собори, Архиєрейський будинок, корпус келій, дзвіниця, надбрамний корпус і територія, яка разом з об’єктами була передана у користування. Під час перевірки об’єктів комісія виявила зміни.
«З’явилися покращення, тобто заміна підлог, облицювання стін, нові стінописи, прибудови в окремих випадках. І це потребує детального аналізу, звірювання документів, з’ясування обставин: як, що і коли. Адже наше законодавство передбачає, що будь-які роботи на пам’ятках національного значення безпосередньо мають погоджуватися міністерством як центральним органом у сфері охорони культурної спадщини», – сказала Рутковська.
За її словами, МКІП направило звернення до Свято-Успенської Почаївської лаври і очікують копій документів, які підтверджують право на такі зміни у приміщеннях.
Джерело: Укрінформ
Мітки: Свято-Успенська Почаївська лавра