Віскі — це алкоголь роблять шляхом дистиляції збродженого зернового сусла та витримки в дубових бочках. Залежно від регіону, типу зерна та методу виготовлення, напій має багату історію та складний процес виробництва. Різні методи перегонки та час витримки дозволяють отримати різноманітні сорти напою. Смак віскімає нюанси, оскільки на нього впливають не лише основні компоненти сусла, а і якість бочок, що використовуються та самі терміни витримки.
Історія віскі сягає кількох століть назад, але ніхто не знає, звідки він походить. Найбільша ймовірність того, що віскі з’явився в сучасній Ірландії або Шотландії з VI по VII століття. Напій швидко набув популярності, і до XVII століття він почав вироблятися по всьому регіону. У XVIII-XIX ст. Шотландія стала головним виробником віскі, а в XIX столітті почався експорт напою до інших країн, що призвело до його популярності по всьому світу.
Сьогодні можна виділити кілька класифікацій від залежно від країни походження:
- Шотландський віскі (Scotch) — вариться в Шотландії, ділиться на односолодовий (з ячмінного солоду) та змішаний (з різних видів зернових).
- Ірландський віскі — виробляється в Ірландії та зазвичай м’якший на смак, ніж шотландські аналоги.
- Американський віскі — бурбон (має у складі не менше 51% кукурудзи) і теннессі віскі (підкатегорія бурбона, вироблена в Теннессі).
- Канадський — має високий вміст жита, тому його часто називають «rye whisky» з легшим смаковим профілем.
Головні компоненти напою — зерно, вода, дріжджі, дубові бочки. Весь етап виготовлення віскі виглядає так: зерно подрібнюють і змішують з гарячою водою, щоб вивільнити цукор. Утворюється сусло, яке охолоджують і додають дріжджі, саме вони перетворюють цукор на алкоголь. Після цього віскі проходить подвійну, а іноді й потрійну (як в Ірландії) дистиляцію, яка допомагає концентрувати алкоголь і видаляти непотрібні речовини. Після неї напій має високу концентрацію алкоголю (близько 70%). Отриману суміш переливають в дубові бочки для витримки, яка триває від 3 до 10, 20 і навіть 50 років. Витримка змінює смак, аромат і колір, іноді віскі розбавляють водою, щоб знизити міцність і потім розливають у пляшки.
Пити його можна в чистому вигляді через його самодостатність смаку. Перед споживанням віскі треба охолодити до 18-20 градусів. Цей алкоголь можна використовувати для приготування різноманітних коктейлів, а шоколад, горіхи та сир будуть відмінним гастрономічним доповненням. Елітні сорти преміумкласу краще пити в невеликих кількостях і лише у чистому вигляді, без будь-яких добавок. Експериментуйте, щоб знайти бренди, які вам найбільше подобаються! Великий вибір віскі, який можна придбати з доставкою, доступний в магазині FOZZY.