Іноді так хочеться відчути себе вдома, як у кінотеатрі. Подивитися фільм на великому екрані, насолодитися всіма деталями. Зазвичай замість проєктора додому купують телевізор, вважаючи його простішим та універсальнішим. Насправді все не так просто, і кожен варіант має свої плюси та мінуси.
Якість зображення
Це важливо враховувати насамперед. Перед тим як купити проєктор, важливо взяти до уваги, що він добре транслює картинку лише в темряві та на рівну поверхню. Тому для нього потрібно придбати спеціальний екран. Також необхідно, щоб стіни були матові, а меблі в кімнаті сильно не виблискували. У телевізорів якість залежить від встановленої матриці, технологій тощо. Проте більшість сучасних моделей чудово передають зображення за денного яскравого освітлення. Аргумент на користь проєктора — широкий кут огляду. У бюджетних телевізорів він доволі обмежений, що може бути незручно, особливо якщо екран моделі великий. У плані роздільної здатності програють проєктори, але не повністю. Сьогодні вже продаються моделі 4К та 8К, проте вони доволі дорогі. Знайти бюджетний телевізор із підтримкою такої роздільної здатності набагато легше.
Простота користування
Тут проєктори програють однозначно. Щоб дивитися кіно, крім самої техніки, треба додатково використати:
- екран;
- ноутбук, ПК чи інше джерело аудіо та відео;
- колонки.
Також необхідно витратити час на налаштування проєктора, встановлення правильної відстані, підключення інших гаджетів тощо. Із телевізором усе простіше: ввімкнув, налаштував — і готово. А зі смарт-ТВ можна ще й серфити в інтернеті, шукати там улюблені програми та фільми.
Універсальність та портативність
Сучасні телевізори мають багато інтерфейсів, завдяки чому до них можна підключати різноманітні гаджети. У проєктор також вбудовані порти, але без додаткового обладнання прилад не працює. Проте монітори абсолютно не мобільні. Так, їх можна перевішувати з однієї стіни на іншу, ставити на тумбу, але щодня і без проблем робити це не вийде. Проєктор можна використовувати будь-де — у дворі для кіноперегляду ввечері, гаражі, інших кімнатах. Головне — взяти з собою екран, колонку та ноутбук. Також проєктори зручніші для навчання та офісу — через великий кут огляду та можливість налаштовувати зображення. А ноутбуки та колонки зазвичай у таких закладах є завжди.
Різниця в ціні
Якщо говорити коротко, то телевізори брати вигідніше. Покупцям пропонують моделі на будь-який смак і гаманець, навіть за невеликі гроші можна знайти якісний варіант. Якщо ж говорити про розмір картинки, вигідніше брати проєктор. Із ним можна дивитися зображення діагоналлю до 3 метрів. Настільки великий телевізор буде коштувати набагато дорожче. Обидва прилади мають свої переваги та недоліки. Тому варто ретельно все продумати, аби зробити вибір залежно від потреб, побажань та бюджету.