Найсвіжіше:
• У Тернополі встановили новорічну інсталяцію з цифрами «2026» • Головний тренер “Зелених левів” Іван Лукащук: «У деяких матчах мала місце самовпевненість і недооцінка суперника» • Марічка Палагнюк була не лише чудовим фахівцем: трагічно загинула внаслідок російського удару по Тернополю • Поїзд до Львова зупинятиметься на ще одній станції в Тернопільській області • Перша Тернопільська футзальна ліга: команда зі Збаражчини має 100% перемог • Незважаючи на проблеми зі здоров’ям, пішов боронити Україну: на Дніпропетровщині зупинилось серце Героя з Тернопільщини • Друга Тернопільська футзальна ліга: команда зі Зборівщини виходить у лідери • Аварія у Бережанах: слизьку дорогу не поділили дві іномарки • Третя Тернопільська футзальна ліга: «Максбуд» та«Тернопіль Юнайтед» йдуть без поразок • 16 грудня п’ять тернопільських вулиць залишаться без води • Теребовлянщина в скорботі: на Харківщині загинув уродженець Мшанця • Випускник Бережанського ліцею нагороджений “Золотим хрестом” • Вихованець тернопільського футболу – у збірній туру Прем’єр-ліги • Відстрочка від мобілізації: яким документом можна її підтвердити • Від екстрадиції до США багатія з Тернопільщини врятував білоруський дипломатичний статус • Понад рік вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Кабмін ухвалив рішення про автоматичний військовий облік з 18 років, у тому числі за кордоном • Шкарпетковий бізнес: як стати улюбленим продавцем для клієнтів • На Харківщині загинув старший солдат з Тернопільської області • 14 грудня громада Тернополя прощатиметься з відомим містянином • Як зробити успішним бізнес із продажу FastFood • Екс-капітан тернопільської «Ниви» може повернутися в Прем’єр-лігу • На Тернопільщині викрили чергову підпільну АЗС • У Тернополі судитимуть головного інженера ЖЕКу за отримання 10 000 доларів хабаря • У Кременці відкрилася вулична виставка «Церковний рашизм»
rss

Бережанка вербувала жінок для надання інтим-послуг в Португалії


Опубліковано: 23 Серпня 2025р. о 8:30

Судили уродженку Бережанщини, яка у 2019 році вербувала тернополянок для сексуальної експлуатації за кордоном. Вона переконувала своїх знайомих у «легкій та прибутковій роботі» в Португалії, використовуючи їхнє складне становище. Як покарав жінку суд і що робити, якщо ви стали жертвою і перебуваєте за кордоном? 

Вирок мешканці Тернопільщини, яка вербувала у сексуальне рабство жінок, проголосив 20 серпня Тернопільський міськрайсуд. У справі — четверо потерпілих. Дехто з них, приїхавши за кордон, не погоджувався працювати. Чи вдавалося їм безперешкодно повернутися до України — подробиці дізнавалися «20 хвилин».

Послуги – сексхарактеру

Історія почалася влітку 2019 року. Оксана Б. добре знала про скрутне становище своїх знайомих — жінок без роботи, з боргами, кредитами та без підтримки рідних. Саме цим вона й скористалася.

Обвинувачена переконувала потерпілих, що за кордоном, у Португалії, є робота в сфері так званої «консумації» — заманювання клієнтів до розважальних закладів. Вона обіцяла легкі заробітки, безпеку, можливість у будь-який момент повернутися додому. Проте згодом відверто повідомляла: йдеться про надання послуг сексуального характеру.

Схема була майже однаковою для всіх жертв. Вербувальниця зустрічалася з ними у ресторанах чи кафе Тернополя, підкреслювала привабливість «заробітків» і знімала страхи щодо майбутніх поїздок. У матеріалах справи, про які дізнаємося із Судового реєстру — щонайменше чотири епізоди вербування.

Кого завербувала і чому?

Одна із жінок погодилася на пропозицію після зустрічі в одному із ресторанів, адже мала чималі борги та не мала роботи. Проте за кордон вона так і не виїхала. Інша втратила батьків і залишилася без підтримки. А коли почула обіцянки «легких грошей», погодилася на поїздку. Ця жінка роботу в Португалії залишила і повернулася згодом в Україну.

Ще одна знайома, маючи кредити та фінансові проблеми, виїхала з Тернополя і через Чоп перетнула кордон у напрямку Португалії. Лише за кордоном, у місті Пеніше, вона зрозуміла справжню суть роботи та відмовилася від неї, повернувшись до України.

Четвертою стала знайома, яка теж опинилася у скрутному становищі, доглядала за матір’ю з інвалідністю. Вербувальниця переконала її вирушити разом у Португалію. Там потерпіла відмовилася надавати інтимні послуги й повернулася додому.

У суді зазначили: усіх жінок обвинувачена заманювала, використовуючи їхній уразливий стан — безробіття, борги, сімейні проблеми та відсутність житла.

Хто зміг повернутися?

У липні–серпні 2019 року двоє потерпілих реально виїхали до Португалії. У місті Пеніше вони побачили справжні умови роботи: примус до надання інтимних послуг, обмежена свобода та й на власну безпеку було годі розраховувати. Обидві жінки швидко відмовилися від такої діяльності та повернулися в Україну. Одна з них заявила до поліції, що її втягнули у ситуацію обманом.

У залі суду обвинувачена повністю визнала свою провину, щиро розкаялася та навіть пообіцяла компенсувати моральну шкоду одній із потерпілих у розмірі 20 тисяч гривень. Втім, потерпіла відмовилася від грошей і просила суд призначити покарання за законом.

Зібрані докази, показання жінок та матеріали досудового розслідування підтвердили: у 2019 році мешканка Тернополя неодноразово вербувала жінок для сексуальної експлуатації за кордоном.

Оксану Б. засудили за ч. 2 ст. 149 КК України — за вербування та переміщення людини, вчинене з метою експлуатації, з використанням обману та уразливого стану, щодо кількох осіб, повторно.

Суд призначив обвинуваченій п’ять  років позбавлення волі. Тим же вироком, з урахуванням повного визнання вини, каяття та відсутності судимостей у минулому, жінку звільнили від відбування покарання з випробувальним строком один рік і шість місяців.


Рубрика:




Новини
14 Грудня
13 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше