Найсвіжіше:
• У Києві встановлять меморіальну дошку уродженцю Зборівщини • У Тернополі на хабарі затримали самого підполковника • Тернопільщина увійшла в ТОП-5 України за ціною на землю • На Тернопільщині ліквідували черговий канал переправлення військовозобов’язаних через держкордон • Що таке підкатні домкрати та де вони використовуються • Житель Тернопільщини отримав два роки іспитового терміну за зґвалтування 13-річної дівчини • У Теребовлі на рік закриють проїзд через центр міста: деталі • Два вилучення та нічия: бойове футбольне дербі однойменних сіл у Лізі Тернопільщини • На війні загинув командир-артилерист з Тернопільщини • У Заліщиках медпрепарати знайшли просто неба біля котельні • У Тернополі водій автомобіля збив жінку • У Тернополі з’явилися перші два нові тролейбуси з партії із 17 машин • $9 000 за “вирішення питання”: на Теребовлянщині затримали посадовця • Оверлок: технические особенности и преимущества для профессионального шитья • У Борщеві ліквідовують прорив мережі: частину міста відключили від води • На Сумщині помер прикордонник з Гусятинщини • 10 років без Віталія Ващенка: історія кременецького Героя, якого вбили за правду • Купити топ жіночий: як обрати верх, який працює в різних образах • Сабвуфер в машину: як отримати потужний та глибокий бас у автомобілі • Як розсувні двері зроблять квартиру просторішою та світлішою • Чемпіон та віцечемпіон Тернопільщини визначили сильнішого у В. Гаях • Як швидко і якісно написати студентську роботу • Поліцейські Прикарпаття встановлюють обставини отруєння дітей з Тернополя • Вандали потрощили крісла на стадіоні у Великій Березовиці • Верховна Рада з другої спроби позбавила мандата уродженця Кременця
rss

Біля Гусятина археологи знайшли пшеницю, якій близько п’яти тисяч років


Опубліковано: 25 Березня 2026р. о 12:01

У Троянівському лісі поблизу Гусятина Тернопільської області, дослідники трипільської культури знайшли пшеницю, віком майже пʼять тисяч років до нашої ери. Про це повідомила археологиня Яна Яковишина.

Група істориків досліджували територію трипільського поселення у лісі біля села Суходіл на Тернопільщині. Там, в одному з глечиків, знайшли обвуглену пшеницю.

“Вирішили оглянути трипільську памʼятку неподалік Гусятина, зробити візуальне обстеження. Коли ми приїхали, то виявили, що памʼятка розкопана, мабуть місцевими жителями. Були викопані залишки трипільської кераміки. І в одному з надбитих горщиків, на дні, збереглася пшениця. Вона обвуглена, бо горщик був в пожежі. Зернятка обвуглилися і тому збереглися, не згнили. По кількості це приблизно дві пригорщі”, — розповіла археологиня Яна Яковишина.

Зерно віддали спеціалісту, який займається давніми зерновими культурами.

“Він має їх промити, посушити і визначити який це вид пшениці. Бо трипільці використовували різні види пшениці. Радіовуглецевим методом визначать точну дату існування цієї памʼятки. Знахідка насправді досить рідкісна, тому, що дуже рідко коли зберігається до наших часів зерно. Нам пощастило. Добре, що не пішов дощ, бо всю пшеницю би просто розмило”, — сказала Яна Яковишина.

Працівник Гусятинського краєзнавчого музею Тарас Василик розповів, що зі слів археологів, це рідкісна трипільська знахідка.

“При розкопках таке зерно отримати важко. Воно в гарному стані, велика кількість, бо зазвичай знаходять по декілька зернин. Культуру знайшли поруч з суходільським трипільським поселенням, яке датується третім тисячоліття до нашої ери. Ми подамо запит, щоб хоча б частинку пшениці передали в Гусятинський музей” — повідомив Тарас Василик.


Джерело: Суспільне. Тернопіль
Рубрика:





Новини
28 Травня
27 Травня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше