Найсвіжіше:
• На війні загинув ще один воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині вперше провели високотехнологічне втручання в артерію • У Тернополі перша пацієнтка обстежилася за програмою “Скринінг здоров’я 40+” • На Козівщині засудили енергетика через загибель колеги від удару струмом • Школа №23 у Полтаві залишається закритою через аварійний стан будівлі • 15 місяців вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув воїн з Козівщини • У Борщеві місцевий забудовик не сплатив громаді понад 1 млн грн • На Борщівщині в закинутому будинку виявили обгорілі людські кістки • У Тернополі таксист травмував 15-річну пасажирку • Дівчата з тернопільського «Чемпіона» здобули кубок області! • Холод у домі та пустий стіл: на Монастирищині суд розглянув справу багатодітної матері • Ревматолог: сучасний підхід до лікування хвороб суглобів та сполучної тканини • У “фіналі чотирьох” визначився ветеранський чемпіон Тернопільщини з футзалу 50+ • Вища Тернопільська футзальна ліга: чемпіон визначиться в останньому турі • Шахраї пропонують фейкові виплати за програмою «Тепла зима» • Воїн Андрій Нога з Тернопільщини загинув на війні • На Тернопільщині судитимуть учасника злочинного угрупування за перешкоджання діяльності ЗСУ • Group DF заявляє, що держава незаконно позбавила найбагатшого уродженця Тернопільщини низки ліцензій • Перша Тернопільська футзальна ліга: неймовірна інтрига в боротьбі за чемпіонство • Спочив у Бозі посадовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув 45-річний воїн з Тернопільщини • Друга Тернопільська футзальна ліга: збірна учасників бойових дій впевнено лідирує • Третя Тернопільська футзальна ліга: трійка лідерів синхронно перемагають • На війні загинув молодший сержант з Тернопільщини • Війна забрала життя 31-річного головного сержанта з Кременеччини
rss

Мешканці зруйнованого ракетою будинку в Тернополі скаржаться на відсутність допомоги від міста


Опубліковано: 17 Січня 2026р. о 8:55

У Тернополі мешканці одного зі зруйнованих будинків від атаки РФ 19 листопада скаржаться на те, що в їхніх квартирах досі не встановили вікна, у під’їзді не поприбирали, а ремонту, який мали розпочати після висновків комісій, немає. Йдеться про багатоповерхівку на вул. 15 Квітня, 31, у двір якої влучила російська ракета. На ліквідацію наслідків удару Росії по Тернополю уряд виділив понад 30 млн грн. Частину з цих грошей міська влада вже витратила, повідомили в «Суспільне.Тернопіль».

Від атаки Росії по Тернополю найбільше постраждали два будинки – це багатоповерхівка на вул. Стуса, 8, яку повністю зруйнувала ракета, та дім на вул. 15 Квітня, 31. В останньому будинку повністю вигорів другий під’їзд з 36 квартирами. Жителі цього під’їзду скаржаться, що за майже два місці міська влада та комунальники змогли лише забити вікна помешкань фанерою. У квартирах досі немає комунікацій – світла, води та газу. Також не ремонтують сходову клітку, а цегла, яка обвалилася під час пожежі, досі лежить на долівці.

Власник 44 квартири, тернополянин Юрій Колісник розповів, що практично жодних робіт у другому під’їзді не проводили, хоча міська влада обіцяла розпочати ремонт швидко.

«Обіцяно багато, але нічого практично не зроблено. У квартирі нічого немає. Домерзає те, що ще було збережене. Такі морози, що все стає непридатним. Спочатку дали з міської ради по 10 тисяч гривень, а тоді, коли викликали міського голову, він сказав, що нам дали по 10 тисяч гривень, двері вставлять вхідні, вікна – з тим не мало бути ніяких проблем. Ніби, уряд зреагував своєчасно, була заява, що виділено 32 мільйони і ніхто нам не сказав, де ті гроші», – розповів Юрій Колісник.

Заступниця директора приватного підприємства «Люкс», яке обслуговує багатоповерхівку, Катерина Садівник розповіла, що підрядник призупинив ремонт через сильні морози. Посадовиця заявила, що вікна встановлюють зараз там, де продовжують проживати люди. Газ, світло та воду підключатимуть почергово.

Начальник управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради Олег Соколовський у коментарі «Суспільне.Тернопіль» зазначив, що затримок зі встановленням вікон не було. Перелік робіт був затверджений тільки 22 грудня 2025 року, тоді й почали працювати підрядники.

«За цей період ми встигли встановити 1275 вікон. Це максимум, який можна було за цей час поставити. Гроші уряд нам надав, але справа в тому, що, згідно з чинним законодавством, ці фінанси від уряду можна використовувати тільки до кінця 2025 року. Те, що не встигли освоїти, повернулося в казначейство», – розповів Олег Соколовський.

За його словами, Кабмін виділив для ліквідації наслідків у Тернополі 30,8 млн грн. З цієї суми освоїли лише 18,4 млн грн. Назад в казначейство повернулося 12,4 млн грн. У міськраді додали, що направили прохання знову повернути ці гроші Тернополю.


Джерело: Суспільне. Тернопіль
Рубрика: ,




Новини
9 Лютого
8 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше